Změna podmínek vstupu turistů na Nový Zéland (NZeTA)

Turisté vstupující na Nový Zéland po 30. září 2019 v rámci bezvízového styku budou muset nově před svou cestou požádat o NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Ke stejnému datu se zavádí i turistický poplatek (IVL) , který má sloužit jako příspěvek k rozvoji turistické infrastruktury.

 • Poplatek za zpracování žádosti o NZeTA je 9 NZD pro žádost provedenou přes mobilní aplikaci nebo 12 NZD za žádost provedenou na stránkách imigračního úřadu.
 • Turistický poplatek je jednotný 35 NZD za osobu a splatný spolu s žádostí o NZeTA.
 • NZeTA i turistický poplatek je vázaný na konkrétní číslo pasu a platí po dobu 2 let.
 • Změna se týká turistů, kteří míří na Zéland bez víz 1. října 2019 a později, tj. turistů, kteří předem nežádají o víza. Working holiday cestovatelé, cestovatelé se studijním nebo pracovním vízem a cestovatelé, kteří mají schválená turistická víza, nemusejí o NZeTA žádat.

Pro více informací o NZeTA navštivte stránky imigračního úřadu. Své žádosti můžete odesílat zde.

Vyplnění žádosti a pomoc

Vyplnění žádosti o NZeTA je velmi jednoduché a zabere vám jen pár minut. Schválení obvykle přijde e-mailem do 10 minut. Ovšem podle oficiálních informací imigračního úřadu může trvat až 72 hodinNedoporučujeme proto žádost nechávat na poslední chvíli.

V případě, že si s žádostí o NZeTA nevíte rady a máte letenku od CZECHKiwis, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám jako našim cestovatelům za minimální administrativní poplatek pomůžeme žádost odeslat a zaplatit příslušné poplatky. Z našich zkušeností ale vyplývá, že drtivá většina cestovatelů vše zvládne jednoduše sama nebo za pomoci rodiny či kamarádů.

Nový Zéland

4 thoughts on “Změna podmínek vstupu turistů na Nový Zéland (NZeTA)

 1. Ahoj,

  přijela jsem na NZ před změnou vízových podmínek a měla jsem v plánu tu být jen měsíc na visitor visa. Zpáteční letenku jsem měla do Thajska. Nakonec tu budu další dva měsíce. Letenku do Thajska stornuji a budu přelétávat z Aucklandu do QT. Je možné, že po mě budou chtít i u vnitrostátního letu doložit letenku ze země?

  Děkuji moc za radu :)

  1. Pokud odletíš z NZ tak, aby délka Tvého pobytu nepřesáhla 3 měsíce, vše je OK. To se stane, že člověk mění plány, pokud neporušuješ podmínky víza / bezvízového styku, vše je OK. Předpokládám, že když teď jednu letenku rušíš, v dohledné době si pořídíš novou.

 2. Dobry vecer,

  mohu se zeptat, rada bych jela na Novy Zeland cestovat jen na 3 mesice. Mohu se jen zeptat, jak je to ted s novym pravidlem, kde se musi zaplatit poplatek 12NZ Dolaru?

  Co vsechno musim vyplnit za formulare?
  Take jsem slysela, ze budou chtit videt na letisti zpatecni letenku nebo dostatek financi. Bude stacit letenka do Australie?
  Dekuji moc za odpoved a preji heykz vecer.

  S pozdravem,

  Veronika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *