Working Holiday víza: Termíny pro 2022

Nový Zéland v roce 2022 opět otevírá kvóty pro česká i slovenská working holiday víza! Češi si budou moci o 1200 míst zabojovat 31. května 2022 a Slováci o 100 míst již 3. května. Dostane se i na ty z vás, kterým byla víza před COVID pandemií udělena, ale nestihli jste odcestovat.

Nejpozději 14. března byste měli dostat nová víza s tím, že vycestovat budete muset do 13. září 2022! Pokud v mezičase dostanete od imigračního e-mail, kde jste žádáni o potvrzení migrace dat, měli byste toto potvrdit.

Zajímají vás bližší informace o working holiday vízech? Přečtěte si tyto články, které budeme dále průběžně aktualizovat:

Připomínáme, že na NZ je možné cestovat jen s dokončeným COVID očkováním.

WHS Nový Zéland

5 thoughts on “Working Holiday víza: Termíny pro 2022

 1. Ahoj,

  Zajímalo by mě to s tím očkováním, zda se to musí vyplňovat už při žádosti, že jsem očkovaný, nebo stačí až při příletu ukázat potvrzení? Ptám se, protože přítelkyně očkovaná není, tak aby to případně do té doby žádosti stihla :))

  1. Ahoj Vojto, tuhle podmínku je nutné splnit při vstupu na NZ, nikoliv v procesu žádosti o víza;-)

 2. To je teda pech, že tam mohou jen plně očkovaní.
  Nevyšlo to v r.2020 kvůli uzavření hranic a když je teď možnost další, že obnoví víza, tak zase očkování….

 3. Ahoj,mohu se zeptat jestli to platí i když mi bude v srpnu 35 let?Víza mi byla udělena v roce 2020 a nebyla vyuzita:) díky Terka

  1. Ahoj Terko, ta věková hranice se řeší k datu žádosti, nikoliv vstupu na NZ. Aktuálně nemáme informace, že by měl být věk při opětovném vydání víza vyhodnocován znovu. Mělo by se jednat o automatické vydání všem, který měli víza ve 2020 a nestihli vycestovat. Tak doufejme, že žádného takové překvapení se 14. března nedočkáme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.