Video návody o Working Holiday na Zélandu

Chystáte se na Zéland na Working Holiday? Pak byste si neměli nechat ujít ta nejlepší cestovatelská videa s touto tématikou.  

Mishka Travels: Jak získat Working holiday víza

Mishka Travels odcestovala na Working holiday v roce 2020 a Zéland jí učaroval natolik, že tam zůstala celé 2 pandemické roky. Na svém youtube kanále ukazuje krásy obou ostrovů a rozdává rady budoucím cestovatelům.

L&L: Série Working Holiday videí

Sympaťáci Lukáš s Lindou strávili na Zélandu 15 měsíců. Při svých cestách po Zélandu natáčeli videa, po jejichž shlédnutí se vám bude chtít zabalit batoh, koupit letenku a na Zélandu rovnou zůstat! Na další videa mimo sérii o Working Holiday se můžete podívat na jejich youtube kanále. Postřehy z novozélandského života si můžete přečíst také u Lindy na blogu Looklin.cz

1. díl – O programu Working Holiday

V prvním videu se dozvíte základní informace o Novém Zélandu, programu Working Holiday a taky o podmínkách pro udělení víz. Video vzniklo před pandemií COVID-19, proto jen doplníme, že podmínkou vstupu na NZ je aktuálně také dokončené očkování proti COVID-19. Dokládá se až při vyplňování předodletové NZ Travel Declaration. Pro žádost o víza očkovaní být nemusíte.

2. díl – Jak získat Working Holiday vízum na Nový Zéland

3. díl – Jak sehnat levné letenky a cestovní pojištění na Nový Zéland?

Kryštof Paleta: Hlavní práce na Working holiday a kolik si můžeš vydělat

Kryštof Paleta (původně Cestology) strávil na Zélandu několik měsíců v rámci své cesty kolem světa, okusil práci na kiwi sadu a život v dodávce. O všem natáčel videa, které můžeš vidět na jeho youtube kanále.

Chceš dostávat speciální newsletter pro účastníky Working Holiday? Zaregistruj se k odběru aktualit a tipů od CZECHKiwis!
Jméno*
Zajímá mě*
Souhlas se zpracováním osobních údajů:*

8 thoughts on “Video návody o Working Holiday na Zélandu

 1. Ahoj, díky moc za návody a tipy! Bez toho fakt nevím, jak bysme to všichni zvládali :D
  Mám otázku na X-ray – s přítelem jsme byli před 2 a půl roky na MĚSÍC na Srí Lance a před půlrokem na 2 A PŮL MĚSÍCE ve Vietnamu, ani jedna není na seznamu “bez TBC”. Nevím, jestli se sčítají pobyty i z různých zemí nebo jen pokud strávím celkově více než 3 měsíce v jedné.
  Popřípadě bych se ráda zeptala, jestli nevíte, kolik stojí X Ray tady v Praze, na facebooku lítaj různé částky.

  Díky moc, K.

  1. Ahoj Kláro, bohužel pobyt v různých zemích v posledních 5 letech se sčítá, takže pokud jste v zemích, které nejsou na seznamu s nízkým výskytem TBC strávili více jak 3 měsíce v součtu, budete po odeslání žádosti s největší pravděpodobností vyzváni k dodání X-ray. V celé ČR je bohužel aktuálně jen 1 schválený lékař, který výše uvedené může provést. Detaily najdeš níže a aktuální cenu si můžeš ověřit: Dr Patockova, Radiologist: Dr Marcela Beranova, Medical and Radiology, Prague, Vitezne Namesti 9, 160 00 Praha 6, Czechia, +420-605-763-612 (Medical), +420-233-342-775 (Radiologist). Hodně štěstí při žádosti o víza přeje, Lukáš

 2. Zdravicko,
  Priznam se, ze jsem teprve na zacatku procitani vsech detajlu o ziskani working holiday viz, nicmene me zajima, zd ali je treba mit pojisteni sjednane dopredu pred zadanim o viza, ci ne. A pak, zda – li, kdyz uz za viza zaplatim,tak je nejvetsi pravdepodobnost, ze je mam. Pripadne pokud ne, zda – li je mi castka navracena?
  Diky, Linda

  1. Ahoj Lindo,

   pojištění není mít potřeba sjednané v den žádosti o working holiday vízum. Pojištěním se prokazuješ až na imigračním po příletu na Nový Zéland. Pokud se Ti podaří uhradit poplatek za vízum, s největší pravděpodobností vízum získáš – pokud imigrační nebude mít důvod vízum zrušit.
   Uhrazený poplatek za vízum je pak nevratný a to i v případě, že dojde k zamítnutí žádosti o vízum.

   Přeji pěkný den,

   Lucka

 3. Ahoj,
  strašně pěkně se dívá jak na videa tak na vaši stránku proto vám teď píšu.
  S žádostí na email přimo vám, ať tu nepíšu tak veřejně potřebuji pár rad.
  Děkuji a přeji hezký den :)

 4. Ahoj, vite jaky je rozdil v postupu zadosti o whv primo ze zelandu? Je Pravda, ze musite mit rtg?
  Diky moc

  Lucie

  1. Ahoj Lucie, pokud se žádá ze Zélandu, tak po úspěšné žádosti o WHS je potřeba doložit rentgen a medical examination. Měla by na to být lhůta 15 dní, imigrační by se mělo na tebe samo obrátit a vyžádat to potom, co úspěšně odešleš žádost a zaplatíš. Alternativně můžeš požádat imigrační o zpětné datování WHS víz od data, kdy jsi vstoupila na Zéland, takže WHS pak už nebudeš mít na celý rok- v tom případě pak Medical ani Xray není potřeba.
   Držíme palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *