Rezervace Great Walks pro novou sezonu 2020/2021

Již tento týden se otevírají rezervace na novou sezonu pro nejpopulárnější novozélandské treky. Pokud plánujete jít některý z Great Walks v nadcházející sezoně, doporučujeme s rezervací neotálet. Přečtěte si, jak své místo rezervovat a jak je to s poplatky pro další sezonu.

Great Walks jsou nejznámější několikadenní treky na Novém Zélandu. Na Novém Zélandu se jich nachází celkem deset a jsou velmi dobře udržované. Většina návštěvníků Zélandu se shoduje, že absolvování některého z nich patří mezi nejkrásnější zážitky z celého Zélandu. Není divu, patří mezi ně i jeden z nejkrásnějších vícedenních treků na světě – Milford trek.

Milford trek
Milford trek je považován za jeden z nejkrásnějších vícedenních treků na světě..

Na všech Great Walks je potřeba rezervovat ubytování v hlavní sezoně hodně dopředu. Na výběr je ze servisovaných chat a nebo kempovacích míst (ve vlastním stanu). Na těch nejoblíbenějších trasách (Milford, Routeburn, Kepler, Abel Tasman) jsou někdy místa rezervována již během prvních dnů po otevření rezervací pro novou sezonu.

Rezervace je nutné provést elektronicky, kdy je potřeba nejprve vytvořit registraci na stránkách DOC a následně můžete rezervovat treky.

Pro sezonu 2020/2021 jsou stanoveny stejné poplatky pro rezidenty i turisty (vyjímkou je nově platba za děti a mladistvé do 18 let, kteří nejsou rezidenti Nového Zélandu). Aktuální ceníky všech Great Walks najdete na tomto odkazu.

Routeburn trek
Pohled z Harris sedla na Routeburn treku.

Otevření rezervací pro novou sezonu

Rezervace treků pro novou sezonu 2020/2021 se otevírá v následujícím pořadí:

  • Rakiura Track a Heaphy Track otevření rezervací 9.6.2020 v 9:30 novozélandského času
  • Lake Waikaremoana, Paparoa Track a Whanganui Journey otevření 10.6.2020 v 9.30 novozélandského času
  • Kepler Track, Abel Tasman a Tongariro circuit otevření rezervací  11.6.2020 v 9:30 novozélandského času.
  • Rezervace pro Milford Track pro další sezonu se otevřou až v průběhu července 2020.

Tip: Přečtěte si naše průvodce nejoblíbenějšími několikadenními treky – Kepler Track, Routeburn Track.

Nezoufejte, pokud se vám nepodaří rezervovat místa na vybrané Great Walk nebo pokud jsou poplatky mimo váš rozpočet. Na Novém Zélandu jsou stovky dalších treků, které lze absolvovat levněji či zdarma, často bez předchozí rezervace a na kráse jim to rozhodně neubírá.

Vše o Great Walks a rezervace naleznete zde.

  • Zaregistrujte se k odběru aktualit a tipů od CZECHKiwis!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *