Rezervace Great Walks pro novou sezonu 2019/2020

Již tento týden se otevírají rezervace na novou sezonu pro nejpopulárnější novozélandské treky. Pokud plánujete jít některý z Great Walks v nadcházející sezoně, doporučujeme s rezervací neotálet. Přečtěte si, jak své místo rezervovat i když jste třeba ještě v Česku.

Great Walks jsou nejznámější několikadenní treky na Novém Zélandu. Na Novém Zélandu se jich nachází celkem devět a jsou velmi dobře udržované. Většina návštěvníků Zélandu se shoduje, že absolvování některého z nich patří mezi nejkrásnější zážitky z celého Zélandu. Není divu, patří mezi ně i jeden z nejkrásnějších vícedenních treků na světě – Milford trek.

Milford trek
Milford trek je považován za jeden z nejkrásnějších vícedenních treků na světě..

Na všech Great Walks je potřeba rezervovat ubytování v hlavní sezoně hodně dopředu. Na výběr je ze servisovaných chat a nebo kempovacích míst (ve vlastním stanu). Na těch nejoblíbenějších trasách (Milford, Routeburn, Kepler, Abel Tasman) jsou někdy místa rezervována již během prvních dnů po otevření rezervací pro novou sezonu.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

Rezervace je nutné provést elektronicky, kdy je potřeba nejprve vytvořit registraci na stránkách DOC a následně můžete rezervovat treky. 
Od sezony 2018/2019 došlo ke zvýšení poplatků za některé Great Walks pro turisty – více o dvojích sazbách se můžete dočíst v našem článku.

Routeburn trek
Pohled z Harris sedla na Routeburn treku.

Otevření rezervací pro novou sezonu

Rezervace treků pro novou sezonu 2019/2020 se otevírá v následujícím pořadí:

  • Milford Track, Heaphy Track otevření rezervací 11.6.2019 v 9:30 novozélandského času.
  • Routeburn Track, Paparoa Track otevření rezervací 12.6.2019 v 9:30 novozélandského času.
  • Kepler Track, Abel Tasman a Tongariro circuit otevření rezervací  13.6.2018 v 9:30 novozélandského času.
  • Rakiura Track, Lake Waikaremoana a Whanganui River otevření rezervací 14.6.2019 v 9:30 novozélandského času

Zejména u treku Milford doporučujeme s rezervací dlouho neotálet, opravdu bývá rezervováno během několika dní po spuštění. Volnější termíny bývají začátkem a koncem sezony, tj. listopad a březen, duben.

Tip: Přečtěte si našeho průvodce jedním z nejoblíbenějších několikadenních treků – Kepler Track.

Nezoufejte ale, pokud se vám nepodaří rezervovat místa na vybrané Great Walk nebo pokud jsou poplatky mimo váš rozpočet. Na Novém Zélandu jsou stovky dalších treků, které lze absolvovat levněji či zdarma, často bez předchozí rezervace a na kráse jim to rozhodně neubírá.

Vše o Great Walks a rezervace naleznete zde.

  • Zaregistrujte se k odběru aktualit a tipů od CZECHKiwis!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *