Půjčení auta s plnou nádrží za dolar

Nebojte, nechceme Vám radit, jak někomu ukrást auto od benzínové pumpy a účtovat si 1 NZD za dobrou radu. Pokud jste časově flexibilní, můžete si na Novém Zélandu skutečně půjčit auto již za dolar a to s plnou nádrží a někdy i s lístkem na trajekt. Jak je to možné?

Campervany Escape jsou uměleckými díly na 4 kolechPůjčovny aut mnohdy potřebují přemístit auta do míst, kde je po nich větší poptávka. Když velké množství jejich zákazníků poptává auta v Aucklandu a jim se hromadí auta v Christchurch, potřebují je převézt. Aby minimalizovali náklady, nabízejí půjčení auta od 1 NZD za den a plnou nádrž, když jim auto převezete z A do B. Podle vzdálenosti jednotlivých míst určují maximální počet dní, po které je možné auto takto využívat. Mnohdy přitom můžete doplatit za prodloužení výpůjčky. U přesunů mezi ostrovy často nabízejí i lístek na trajekt pro přemisťované auto zdarma.

Kde hledat nabídku aut?

Tomuto způsobu přesunu aut se říká “Relocations” nebo také “Relocation deals”. Nabízejí je samotné půjčovny i specializované servery. Leader mezi půjčovnami je Jucy, která má relokace skvěle řešeny a nabízí relokace také v AustráliiNejlepší osobní zkušenost máme s webem TransferCar, který kumuluje nabídku od více půjčoven. Nabídka je velmi aktuální a požadavky na auta jsou poměrně rychle potvrzovány. O něco déle odpověď v našem případě trvala webu Imoova a někdy inzerovali auta, která již nebyla k dispozici. Měli ale snahu nabídnout alternativu. Velkou výhodou je to, že na tomto webu nabízejí i relokace v Austrálii.

Tip: Stejným způsobem jde na výše zmíněných webech půjčit a převézt campervan. Když máte štěstí, najdete relokaci campervanu už za 1 NZD na den.

S čím počítat

Počítejte s tím, že půjčovny v relokacích hledají efektivní způsob přepravy aut dle aktuální potřeby a ta se neustále mění. Někdy si můžete rezervovat mini-auto a dostat na přepravu nový 8-místný van jen s 2 tisíci najetých kilometrů. Pokud si nevěříte, v autopůjčovně si můžete sjednat pojištění a minimalizovat tak svou spoluúčast.

2 thoughts on “Půjčení auta s plnou nádrží za dolar

  1. Dakujem za zaujimavy tip.
    Vidim tam na stranke, ze ponukaju napr relokacie z Christchurch do Aucklandu, ale rovnako aj z Aucklandu do Christchurch… takze pri casovej a geografickej flexibilite sa to da vhodne kombinovat a doslova vyuzivat poziciavanie aut takmer zdarma?

    1. Tomáši, těší nás, že se článek líbí, je to tak, dá se takto cestovat a vždy si počkat na další relokaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *