Udržování kontaktu s ČR

Udržování kontaktu s rodinou a přáteli napříč zeměkoulí je díky internetu opravu jednoduché. Můžete využívat řadu nástrojů jako je Skype, Viber a podobně. Při cestování po Novém Zélandu však rychle zjistíte, že dostupnost rychlého mobilního internetu, není všude samozřejmostí a mobilní internet tu není z nejlevnějších. Navíc WiFi sítě v kempech a holiday parcích jsou často zpoplatněny a mnohdy neunesou nápor všech internetových uživatelů.

Pokud žijete na Novém Zélandu dlouhodoběji, nejspíš budete potřebovat volat do ČR i uživatelům, kteří Skype, Viber a spol. nepoužívají – typicky například na úřady, banky atd.

Možná potřebujete dát svým známým telefonní číslo, na kterém Vás mohou volat z ČR a nebude je to stát příliš peněz.

Všechny výše uvedené situace mají svoje efektivní řešení. Možností, jak dané situace řešit je mnoho, níže se omezujeme pouze na metody, které používáme a máme je tedy osvědčené.

1. Levné volání do ČR přes internet

Skype

Asi vás nikoho nepřekvapí, že první možností je volání prostřednictvím Skype. Pro volání na mobilní telefony a pevné linky kdekoliv po světě si potřebujete dobít kredit. Volání mezi jednotlivými Skype uživateli je zdarma.

V době, kdy píšeme tento článek, je nutné dobít minimálně částku 10 EUR.

Odorik.cz

Další variantu volání na mobily a pevné linky v ČR i po světě přestavuje český virtuální operátor Odorik.cz. Mnohdy je přitom levnější než Skype.

Existuje mnoho možností, jak jejich službu využívat, ale tou nejjednodušší je vytvořit si u nich účet, dobít kredit a zavolat Skype uživateli odorik.cz, kde vás přivítá hlasová samoobsluha. Ta vám dá jasné instrukce, jak vytočit konkrétní telefonní číslo, na které chcete volat.

2. Volání z Nového Zélandu kamkoliv do světa bez internetu

Nepotřebujete připojení k internetu a přesto můžete vesele telefonovat za rozumnou cenu.

Skype

Skype zdarma nabízí doplňkovou službu s názvem Skype To Go. Stačí pouze novozélandská SIM karta s tarifem nebo předplaceným tarifem, který obsahuje minuty na volání po Novém Zélandu. Odchozí volání vás stojí cenu místního hovoru / volné minuty z vašeho tarifu na Novém Zélandu a standardní Skype poplatky – tedy nic pokud voláte Skype uživateli a poplatek dle sazebníku za hovory na mobily a pevné linky po světě. Osobně nás onen místní hovor nestál nikdy ani cent, protože i při využívání toho nejlevnějšího tarifu nám zbývaly volné minuty, ušetřili jsem přitom hodně peněz za internet. Nemluvě o tom, že kvalita hovorů přes Skype To Go byla většinou výrazně vyšší.

Tip: Více o pořízení SIM karty a tarifu naleznete v našem článku Mobilní telefon a internet.

Jak na to? Na webu Skype se přihlásíte ke svému účtu. Po přihlášení sjedete na stránce níže do sekce „Manage features / Správa funkcí“ a kliknete na záložku „Skype to Go“. Zde získáte novozélandské telefonní číslo, na které když zavoláte, budete moci ze svého mobilu uskutečňovat Skype hovory na mobily a pevné linky kdekoliv po světě.

Můžete zde také získat specifické číslo, po jehož vytočení se dovoláte na Skype, mobil či pevnou linku konkrétnímu člověku.

Takto přiřazená telefonní čísla si můžete uložit do mobilu a používat kdykoliv, kdy máte k dispozici mobilní síť.

Odorik.cz

V případě, že se rozhodnete používat Odorik, možností máte hned několik. Nejjednodušší je volání službou Skype to Go uživateli odorik.cz. Druhou variantou je volání na přístupová novozélandská čísla.

3. Potřebuji univerzální české číslo, na kterém jsem k zastižení

Za tímto účelem si můžete nechat přidělit tzv. nomádské telefonní číslo. Jedná se o české telefonní číslo, které není vázáno na konkrétní geografickou polohu. U výše zmíněného operátora Odorik.cz jej můžete pořídit za jednorázový poplatek 10 Kč.

Vychytávka, která se nám líbí, je, že si můžete příchozí volání na toto číslo přesměrovat na jiné telefonní číslo kdekoliv ve světě nebo i několik čísel současně. Můžete tak svým kamarádům nasdílet nomádské telefonní číslo pro případ nouze a přesměrovat ho na svůj mobil na Novém Zélandu. Uvidíte dokonce i původní číslo volajícího.

Přesměrování hovoru se účtuje stejně, jako byste z Odoriku volali na číslo, ze kterého přijímáte přesměrovaný hovor.