Udržování kontaktu s ČR

Udržování kontaktu s rodinou a přáteli napříč zeměkoulí je díky internetu opravu jednoduché. Můžete využívat řadu nástrojů jako je Skype, Viber a podobně. Při cestování po Novém Zélandu však rychle zjistíte, že dostupnost rychlého mobilního internetu, není všude samozřejmostí a mobilní internet tu není z nejlevnějších. Navíc WiFi sítě v kempech a holiday parcích jsou často zpoplatněny a mnohdy neunesou nápor všech internetových uživatelů.

Pokud žijete na Novém Zélandu dlouhodoběji, nejspíš budete potřebovat volat do ČR i uživatelům, kteří Skype, Viber a spol. nepoužívají – typicky například na úřady, banky atd.

Možná potřebujete dát svým známým telefonní číslo, na kterém Vás mohou volat z ČR a nebude je to stát příliš peněz.

Všechny výše uvedené situace mají svoje efektivní řešení. Možností, jak dané situace řešit je mnoho, níže se omezujeme pouze na metody, které používáme a máme je tedy osvědčené.

1. Levné volání do ČR přes internet

Skype

Asi vás nikoho nepřekvapí, že první možností je volání prostřednictvím Skype. Pro volání na mobilní telefony a pevné linky kdekoliv po světě si potřebujete dobít kredit. Volání mezi jednotlivými Skype uživateli je zdarma.

V době, kdy píšeme tento článek, je nutné dobít minimálně částku 10 EUR.

Odorik.cz

Další variantu volání na mobily a pevné linky v ČR i po světě přestavuje český virtuální operátor Odorik.cz. Mnohdy je přitom levnější než Skype.

Existuje mnoho možností, jak jejich službu využívat, ale tou nejjednodušší je vytvořit si u nich účet, dobít kredit a zavolat Skype uživateli odorik.cz, kde vás přivítá hlasová samoobsluha. Ta vám dá jasné instrukce, jak vytočit konkrétní telefonní číslo, na které chcete volat.

2. Volání z Nového Zélandu kamkoliv do světa bez internetu

Nepotřebujete připojení k internetu a přesto můžete vesele telefonovat za rozumnou cenu.

  • Vytvoříte si účet u Odorik.cz
  • Vytočíte některé z NZ přístupových čísel uvedených v tabulce: http://www.sipbroker.com/sipbroker/action/pstnNumbers
  • Poté zavolejte *9553*8223004 a můžete zadat svůj odorik.cz PIN a volat kamkoli potřebujete za Odorik.cz ceník.
  • Za telefonát ze svého NZ mobilu na přístupové číslo platíte dle tarifu svého mobilního operátora nebo čerpáte volné minuty obsažené ve svém tarifu.

3. Potřebuji univerzální české číslo, na kterém jsem k zastižení

Za tímto účelem si můžete nechat přidělit tzv. nomádské telefonní číslo. Jedná se o české telefonní číslo, které není vázáno na konkrétní geografickou polohu. U výše zmíněného operátora Odorik.cz jej můžete pořídit za jednorázový poplatek 10 Kč.

Vychytávka, která se nám líbí, je, že si můžete příchozí volání na toto číslo přesměrovat na jiné telefonní číslo kdekoliv ve světě nebo i několik čísel současně. Můžete tak svým kamarádům nasdílet nomádské telefonní číslo pro případ nouze a přesměrovat ho na svůj mobil na Novém Zélandu. Uvidíte dokonce i původní číslo volajícího.

Přesměrování hovoru se účtuje stejně, jako byste z Odoriku volali na číslo, ze kterého přijímáte přesměrovaný hovor.