Mám zaplacenou žádost o Working holiday víza na Zéland! A co dál?

Gratulujeme! Pokud se Ti podařilo úspěšně zaplatit žádost, tak máš pravděpodobně vyhráno a po pořádné oslavě se můžeš pustit do plánování své cesty. Čeká Tě nezapomenutelný rok na druhé straně zeměkoule a CZECHKiwis jsou tu, aby Ti s tím pomohli. Dostaneme Tě na Zéland a budeme Ti k ruce i po celou dobu pobytu u protinožců!

Schválení žádosti o víza

Pokud je Tvá žádost o working holiday víza schválená, dostaneš emailem potvrzení, že status Tvé žádosti o víza byl změněn. Můžeš se zalogovat do svého profilu na imigračním a zkontrolovat svůj status – pokud vidíš “eVisa”, máš vše schváleno a můžeš slavit! Naprostá většina žádostí je zprocesovaná do 30 kalendářních dnů, obvykle se ale imigrační ozve dříve, během pár dní.

Může se stát, že imigrační bude chtít doložit nějaké dokumenty, zejména rentgen hrudníku, pokud jsi v žádosti uvedl(a), že jsi v posledních 5 letech strávil(a) 3 měsíce v zemi, která není na seznamu zemí s nízkým výskytem tuberkulozy.

Pokud po Tobě imigrační bude chtít rentgen hrudníku doložit, vyzvou Tě k tomu sami a určí termín, do kdy rentgen musíš doložit (obvykle cca 15 dní). Rentgen hrudníku je potřeba absolvovat pouze v autorizovaném zdravotnickém zařízení, které je v ČR pouze v Praze a  na tomto odkazu najdete detailní informace včetně popisu, jak se objednat k vyšetření. Samozřejmě rentgen můžeš absolvovat i v zahraničí u lékaře schváleného NZ imigračním. Najdeš ho na tomto seznamu.

Od doby vydání eVíza máš rok na to, vycestovat na Zéland. Víza working holiday Ti pak poběží rok ode dne, kdy vstoupíš na Zélandskou půdu.

Co zařídit před odletem a kdy

Jednotlivé kroky najdeš v článku Co zařídit před odletem nebo rovnou stahuj náš Checklist pro přesun na Zéland

Jako první Tě asi bude zajímat letenka. Jednosměrná nebo zpáteční, za kolik a kdy? S tím vším se můžeš obrátit na CZECHKiwis. Na letenky na Zéland se specializujeme, s aerolinkami domlouváme pro cestovatele lepší ceny nebo jiné výhody a umíme hledat i varianty, které vyhledávače někdy nenajdou. Zároveň, CZECHKiwis mají vlastní tým zkušených letenkářů. Nejsme žádní přeposílači poptávek cestovním agenturám! Nad vaší rezervací máme kontrolu a můžeme tak pomoci i v případě komplikací vaší cesty. Například když letecká společnost zruší let. Pro naše cestovatele provozujeme nouzovou linku s CZ i NZ číslem a dovoláte se nám bez ohledu na to, kolik je hodin.

Všechny užitečné články a tipy najdeš v sekci Working holiday. Důkladně tuto sekci prozkoumej a pokud Ti nějaké informace chybí, neváhej nám napsat.

 Pokud Ti naše stránky pomohli s přípravou na žádost o working holiday, podpoř náš projekt zakoupením letenky a sjednáním cestovního pojištění.

Nezapomeň si stáhnout appku CZECHKiwis do svého mobilu! V aplikaci najdeš všechny informace z našeho webu plus se můžeš seznámit s dalšími cestovateli!

Kdy je nejlepší odletět a kde na Zélandu začít

Naplánuj si, kdy chceš na Zéland odletět podle toho, co chceš podniknout a jakou práci chceš dělat.
Prozradíme, že nejvíce lidí na working holiday přilétá v říjnu, kdy jdou teploty pomalu nahoru – na Zélandu je totiž jaro – a blíží se sezona pro sklizeň prvního ovoce a zeleniny.

K rozhodování, kdy a kam se vydat za konkrétní prací, Ti pomůže náš kalendář sezonních prací .  V kalendáři si můžeš filtrovat podle oblasti, ovoce nebo právě měsíce. Pěkně to shrnul i Kryštof z Cestology ve videu, které vytvořil ve spolupráci s CZECHKiwis:

Co mě na Zélandu čeká

Svoboda, vanlife, opuštění komfortní zony a hlavně hromada neuvěřitelných příběhů, setkání, dechberoucí příroda a tak bychom mohli pokračovat. Nech se překvapit!

Pro inspiraci, co Tě na Zélandu čeká, sleduj náš účet na Instagramu @czechkiwis, kde sdílíme nejkrásnější fotky od našich cestovatelů.

Nezapomeň se přidat do Facebookové skupiny Nový Zéland Working holiday 2022, kde Ti odpovíme na všechny dotazy a sdílíme zde aktuální informace z místního dění.

Ve skupině budeme 13. června od 20:00 CZ času vysílat webinář pro účastníky working holiday. Dozvíš se řadu užitečných informací a tipů a zodpovíme všechny Tvoje otázky. Skupina je uzavřená, takže se nemusíš bát, že okolí nebo např. v práci uvidí, že se chystáš přesídlit na Zéland.

S čím Ti pomůžou CZECHKiwis

 • Na webu CZECHKiwis najdeš všechny užitečné informace před cestou i během celého pobytu na Zélandu
 • Najdeme nejvýhodnější letenky pro Tebe i Tvé kámoše za ceny,  které vyhledávače často neumí. Nejsme jen přeprodejci letenek, ale máme domluvené speciální tarify přímo s aerolinkami! Máme vlastní tým zkušených letenkářů, nejsme žádní přeposílači poptávek cestovním agenturám.
 • Bojíš se letět sám? Seznámíme Tě s dalšími spolucestovateli!
 • Pomůžeme se sjednáním cestovního pojištění a jako bonus budeš mít přístup k asistenční lince zdarma, kdyby ses dostal(a) do potíží.
 • Pošleme Ti novozélandskou SIM kartu, protože víme, jak důležité je být ve spojení se světem hned po příletu.
 • Budeme Ti při ruce po celou dobu pobytu na Zélandu.
 • Nikdy nebudeš sám. Díky komunitním funkcím naší mobilní aplikace uvidíš uživatele ve Tvém okolí a můžeš s nimi chatovat.  V průběhu roku pořádáme akce a srazy, v ČR i na NZ, abys měl(a) možnost potkat se osobně i s dalšími spolucestovateli.

Vítej v CZECHKiwis klubu

Nákupem letenky a cestovního pojištění od CZECHKiwis se stáváš členem našeho klubu se spoustou výhod, například:

  • Prioritní podpora.
  • Exkluzivní nebo zvýhodněný přístup na vybrané akce.
  • Pomoc s hledáním parťáka na cestu.

Chceš sledovat akční letenky a mít informace pro working holiday z první ruky? Ještě neodebíráš náš speciální newsletter přímo pro Working holiday? Zaregistruj se k odběru!

Chceš dostávat speciální newsletter pro účastníky Working Holiday? Zaregistruj se k odběru aktualit a tipů od CZECHKiwis!
Jméno*
Zajímá mě*
Souhlas se zpracováním osobních údajů:*