Kde se ohřát v zimě

Zimní období na Novém Zélandu je jiné, než jaké známe z ČR. Teploty sice (zejména na Severním ostrově) neklesají obvykle pod bod mrazu a se sněhem se potkáte jen ve vyšších nadmořských výškách. O to více  ale prší a vysoká vlhkost vzduchu pocit chladu umocňuje. Novozélandské domy bez topení (a často bez izolace) navození příjemného tepla moc nepomáhají. Kde se tedy v zimě na Zélandu ohřát?

Horké prameny nebo-li Hot pools

Fakt, že se Nový Zéland nachází na rozhraní tektonických desek, přináší nepříjemnosti, jako je například zemětřesení. Geotermální energie však také znamená teplo a tím pádem i teplé přírodní lázně nazývané hot pools.

Hot pooly napříč Novým ZélandemPokud pocítíte touhu prohřát se v horké lázni, na webu NZHotPools najdete přehled všech horkých pramenů napříč Novým Zélandem. Najdete tam teplé prameny všeho druhu, ať už se jedná o hot pools placené, přírodní na veřejných místech nebo na trecích atd.

Když zpětně vzpomínáme, největší odměnou pro nás byly hot pools u Welcome Hut na Copland Tracku. Naložení se do horké lázně bylo totiž opravdu zasloužené. A všude okolo jen výhled na hory…

Nebyli jste na NZ a chcete vidět, jak hot pools vypadají? Podívejte se na video Looklin:

Pozor: Všechno skvělé má své ale. V přírodních horkých pramenech se může vyskytovat améba meningitidy a nákaza může skončit smrtí. Přestože výskyt této améby je na Novém Zélandu poměrně vzácný, neriskujte a držte hlavu nad vodou. Tak si můžete užít  “hot poolování ” bez starostí. Pro více informací o tomto riziku čtěte leták.

Pacifické ostrovy

Zima je tou nejlepší dobou, kdy vycestovat na některý z pacifických ostrovů. Nejen, že se vyhnete zimě na Zélandu (nebo alespoň její části), na ostrovech v Pacifiku panuje ideální počasí pro jejich návštěvu.

Na který ostrov se vydat?

Pokud jste na žádném z ostrovů v Pacifiku ještě nebyli, nešlápnete vedle s jakoukoliv volbou. Pro nás evropany jsou pacifické ostrovy opravdu tropických rájem, který známe katalogů cestovek a z fotek na instagramu. Tyrkysová voda, kokosové palmy, barevné rybky, korály, exotické jídlo a místní kultura vás jistě nadchnou na kterémkoliv ostrově.

Inspirujte se například naším důkladně zpracovaným průvodcem po ostrově Samoa nebo Nové Kaledonie. Nebo proč nespojit návštěvu více ostrovů najednou?

Pokud plánujete cestu do Pacifiku, napište si o nabídku letenky.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz