Kde hledat práci

Kde hledat práci na Novém Zélandu? Přinášíme mnoho užitečných odkazů ať už míříte do kanceláře, sbírat kiwi či hlídat maják.

Při dobrovolničení získáte nové známé..Hned z úvodu vám chceme sdělit důležitou věc: “Pokud nemusíte, do práce nespěchejte.” Stálo vás jistě mnoho úsilí získat novozélandská víza a přesunout se přes půl světa, tak si to na chvíli užijte a poznejte tuto krásnou zemi.

Potkali jsme se s řadou Čechů, kteří přijeli na working holidays a okamžitě začali hledat práci. Našli ji a zůstali v ní celý rok. No a díky / kvůli tomu začali teprve před koncem svých working holiday víz cestovat a poznávat krásy Nového Zélandu. Stejné zážitky nám popisovalo i mnoho Čechů, kteří na Zéland přijeli na pracovní víza. Většinou zmiňovali, že kdyby mohli něco změnit, tak by určitě nastoupili do práce později a před nástupem do práce více cestovali, protože potom už neměli tolik volného času.

A teď už k věci:

Kde hledat práci?

Na internetu

Můžete hledat podle typu práce například:

Tip: Krajani na Zélandu rádi sdílí pracovní nabídky ve skupinách na sociálních sítích. Přidejte se k některé ze skupin, například CZECHKiwis.cz – Na Nový Zéland a zpět nebo Nový Zéland working holiday 2019

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

Osobně

Hledání práce osobně je nejrozšířenějším způsobem, jak najít práci na Zélandu. Pro práci v hospitality si vystiskněte CV a obejděte místa, kde byste rádi pracovali a předejte své CV osobně.
V zemědělství nejčastěji funguje princip – ukaž se na sadu/ farmě/ v kanceláři  osobně a často můžeš nastoupit hned druhý den. Na emaily vám málokdo odpoví, pokud hledáte práci na dálku a nemůžete se ukázat osobně, rozhodně využijte telefon.

Nabídky brigád najdete také často vyvěšené na nástěnkách v supermarketech za pokladnami.

Tip: Pro vyhledání toho, kdy a do jaké oblasti se vydat za prací v zemědělství slouží náš Kalendář sezonních prací. V kalendáři můžete vyhledávat podle měsíců, oblastí i podle ovoce.

Dobrovolničení

Nepotřebujete vydělávat peníze, ale chcete dělat něco smysluplného? Pak můžete hlídat maják, kemp nebo kroužkovat ptáky s DOC. Jen pozor, některé aktivity vyžadují finanční příspěvek od dobrovolníka, informaci najdete u konkrétní aktivity. Je potřeba hlásit se hodně dopředu. Většinou máte při dobrovolničení pro DOC nárok na ubytování zdarma.

Pokud máte zájem pracovat za byt a stravu, zkuste WWOOF. Původní myšlenkou je pomoc na organických farmách,výměnou za pár hodin práce je bezplatné ubytování, někdy i jídlo. Dnes však po registraci na Woof.co.nz (členství je za 40 NZD / rok) můžete najít i další byznysy, které nabízejí ubytování a jídlo výměnou za nějakou práci. Viděli jsme tam inzeráty na natáčení reklamního videa pro yoga centrum nebo práci v kavárně.

Tip: Pokud se chcete se dozvědět více o možnosti wwoofingu na Novém Zélandu, pak čtěte náš čánek WWOOF: Zažijte Nový Zéland očima místních

Obdobně funguje také mezinárodní projekt Workaway.info nebo Helpx.net

Upozornění: Na tento typ dobrovolnictví nahlíží novozélandské imigrační jako na práci, protože výměnou za odvedenou práci dostáváte ubytování a stravu. Tedy i pro dobrovolničení potřebujete mít víza umožňující práci (například working holiday víza)