Kde hledat práci

Kde hledat práci na Novém Zélandu? Přinášíme mnoho užitečných odkazů ať už míříte do kanceláře, sbírat kiwi či hlídat maják.

Při dobrovolničení získáte nové známé..Hned z úvodu vám chceme sdělit důležitou věc: “Pokud nemusíte, do práce nespěchejte.” Stálo vás jistě mnoho úsilí získat novozélandská víza a přesunout se přes půl světa, tak si to na chvíli užijte a poznejte tuto krásnou zemi.

Potkali jsme se s řadou Čechů, kteří přijeli na working holidays a okamžitě začali hledat práci. Našli ji a zůstali v ní celý rok. No a díky / kvůli tomu začali teprve před koncem svých working holiday víz cestovat a poznávat krásy Nového Zélandu. Stejné zážitky nám popisovalo i mnoho Čechů, kteří na Zéland přijeli na pracovní víza. Většinou zmiňovali, že kdyby mohli něco změnit, tak by určitě nastoupili do práce později a před nástupem do práce více cestovali, protože potom už neměli tolik volného času.

A teď už k věci:

Kde hledat práci?

Na internetu můžete hledat podle typu práce například:

Občas se nabídka práce objeví na některé ze skupin Čechů na NZ na sociálních sítích. Asi největší zaměřená na Working Holidays se jmenuje Nový Zéland Working Holiday.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

Dobrovolničení

Nepotřebujete vydělávat peníze, ale chcete dělat něco smysluplného? Pak můžete hlídat maják, kemp nebo kroužkovat ptáky s DOC. Jen pozor, některé aktivity vyžadují finanční příspěvek od dobrovolníka, informaci najdete u konkrétní aktivity. Je potřeba hlásit se hodně dopředu. Většinou máte při dobrovolničení pro DOC nárok na ubytování zdarma.

Pokud máte zájem pracovat za byt a stravu, zkuste WWOOF. Původní myšlenkou je pomoc na organických farmách,výměnou za pár hodin práce je bezplatné ubytování, někdy i jídlo. Dnes však po registraci na Woof.co.nz (členství je za 40 NZD / rok) můžete najít i další byznysy, které nabízejí ubytování a jídlo výměnou za nějakou práci. Viděli jsme tam inzeráty na natáčení reklamního videa pro yoga centrum nebo práci v kavárně.

Obdobně funguje také mezinárodní projekt Workaway.info nebo Helpx.net

Upozornění: Na tento typ dobrovolnictví nahlíží novozélandské imigrační jako na práci, protože výměnou za odvedenou práci dostáváte ubytování a stravu, správně byste proto měli mít víza umožňující práci (například working holiday víza)