Kalendář 2019: Leden

Ahoj, vítáme Vás v prvním měsíci Nového roku. Rádi bychom se jako autoři kalendáře lehce představili. Jsme Bětka a Michal, na Zélandu pomalu končíme náš patnáctý a poslední měsíc. Během této doby jsme pořídili dodávku s 11 sedadly, přestavěli ji na útulný campervan, vystřídali různá zaměstnání, řídili traktor, ovládali bagr, utíkali před povodněmi, sbírali ovoce, malovali pokojíčky, získali spoustu zkušeností a nových přátel z celého světa, najezdili desítky tisíc kilometrů a taky nafotili desítky tisíc fotek. Focení je naše největší hobby a díky tomu jsme mohli vytvořit právě tento kalendář. Doufáme, že Vás úspěšně provede rokem 2019, ve kterém Vám přejeme jen to nejlepší.

Bětka a Michal z Eventýr.cz

    

Moeraki Boulders

Těchto kamenů jsme si poprvé všimli na pohlednici a tak po naší cestě přes východní pobřeží Jižního ostrova jsme toto místo samozřejmě nemohli vynechat. Když jsme dorazili ke kamenům, bylo zataženo, skoro se schylovalo k dešti a po kamenech neustále skákali nějací lidé a fotili si své selfie. „To je ono?“ Ptali jsme se jeden druhého. Celá oblast kulatých kamenů byla relativně malá,  takže jsme si ani nemohli najít nějaké místo na fotku, aniž bychom to neměli s nějakou další modelkou. Otočili jsme se proto a šli pryč.

Přespali jsme nedaleko a druhý den vyrazili na stejné místo ještě jednou, tentokrát brzo, za tmy.  99% oblohy pokrývala hustá oblačnost, ale tušili jsme úspěch, když se nad východním obzorem objevila malá mezera v mracích a najednou to začalo. Slunce vylezlo, krásně osvítilo těch pár kamenů, na celé pláži bylo celkem asi 5 lidí a my lítali se stativy sem a tam a snažili se najít nejlepší kompozici. Do pěti minut bylo povšem, slunce se projelo mezerou a znovu se schovalo mezi mraky. Ale vyfoceno máme.