Jižní ostrov: 10. úsek Wanaka – Queenstown – Glenorchy

Krátké představení

Oblast okolo města Queenstown nabízí přesně to, co každý cestovatel hledá. Úchvatnou přírodu na dosah ruky z města, ve kterém se nebudete nudit. Queenstown je proslavený svým bohatým výběrem adrenalinových zážitků. Při jeho návštěvě byste některý z nich rozhodně měli vyzkoušet. Vybrat si můžete z nepřeberného množství atrakcí, na pomyslné špičce se však nachází bungee jumping. Najdete odvahu a skočíte po hlavě dolů v místě, kde byl zprovozněný historicky první komerční bungee na světě?
Pokud máte raději méně extrémní aktivity, doporučujeme vydat se na jednu z mnoha túr, které v oblasti najdete.

Délka řízení

2 hodiny jízdy kolem hor Cardrona a jezera Wakatipu

Co neminout

V městě Queenstown nemůžete vynechat Skyline Queenstown, komplex nad městem s parádním výhledem, do kterého se dostanete buď po svých, anebo lanovkou. Město je také vyhlášené svými burgrárnami. Vezměte si jídlo s sebou a vychutnejte ho na Queenstown Beach. Oblastí protéká řeka Kawarau River, typická svým modrým zbarvením. Řeku si nejvíc vychutnáte, pokud ji sjedete na raftech nebo do ní skočíte bungee jumping.

Jestliže jste v Queenstownu v zimě, skvělou lyžovačku si užijete v lyžařském areálu The Remarkables. Nezapomenutelným zážitkem jsou Wine Tours, u kterých skvěle zrelaxujete. Pokud vám však odpočinek nic neříká, můžete víno vyměnit za horské kolo a sjet jednu z mnoha tras, které oblast nabízí.

Asi 45 kilometrů za Queenstownem leží městečko Glenorchy, které je bránou do dvou národních parků a jednoho z Great Walks – Routeburn Tracku. Město je proslavené filmovou trilogií Pán prstenů, která se v místě hojně natáčela. Jestliže si chcete vychutnat podobné scenerie jako hrdinové Tolkienova příběhu, Glenorchy je pro vás jasným cílem.

Treky v této oblasti

Lake Hayes Walkway

Délka a obtížnost: 8 km, 2–3 hodiny, nenáročné

Více o treku

Ben Lomond Track

Délka a obtížnost: 40 km, 6–8 hodin, náročné

Více o treku

Rees-Dart Track

Délka a obtížnost: 86 km, 4–5 dní, náročné

Více o treku

Routeburn Track

Délka a obtížnost: 33 km, 2–4 dny, středně náročné

Více o treku

Kde přespat

Twelve Mile Delta Campsite

Více informací

Sylvan Campsite

Více informací