Jižní ostrov: 12. úsek Te Anau – Fortrose – Curio Bay – Waikawa – Owaka – Nugget Point

Krátké představení

Jeden z největších regionů země Southland je oblastí, která návštěvníky láká díky jezerům, řekám, horám, ale i otevřeným pláním. Největší atrakcí zde však zůstává drsné pobřeží Catlins, které je zajímavé nejen svými skalními útvary, ale také faunou. Nemusíte mít velké štěstí, abyste cestou narazili na delfíny, tučňáky nebo lachtany. Oblast je také vhodná pro surfaře. Sjíždět vlny společně s delfíny zní jako sen, co myslíte? Jestliže se chcete s přírodou spojit ještě víc, vyrazte na nedaleký Stewart Island. Skvělý prostor pro načerpání energie nabízí jeden z Great Walks Rakiura Track, pro který jsou charakteristické divoké lesy obklopené plážemi a možnost vidět ptáka kiwi za bílého dne.

Délka řízení

4 hodiny jízdy s úseky po štěrkové cestě

Co neminout

Nedaleko města Invercargill se nachází zátoka Curio Bay, která je známá zkamenělými pozůstatky starého lesa. Místní vody jsou také domovem vzácných živočichů – tučňáka žlutookého a plískavice novozélandské. Pokud hledáte akčnější program než pozorování divoké přírody, Curio Bay navíc nabízí i ideální podmínky pro surfování nebo paddle boarding (jezdci na prknech na vodě, kteří se pohybují s pomocí pádla).

S oceánem je spojený i další skalní útvar, Cathedral Caves. Jedny z třiceti největších mořských jeskyní na světě jsou přístupné pouze během odlivu.

Jestliže jste lovci skvostných fotografií, rozhodně navštivte také působivé vodopády McLean a Purakaunui Falls. Cestou k nim si navíc užijete pravou novozélandskou buš s rozmanitými stromy a keři.

Nový Zéland na fotografiích v průvodcích často prezentuje také Nugget Point, což je místo u pobřeží s majákem, které je obklopené několika skalními útvary trčícími nad hladinou oceánu. Pro ty z vás, kteří máte víc času a chcete si užít unikátní přírodu, je vhodná návštěva Stewart Islandu, třetího největšího ostrova Nového Zélandu.

Treky v této oblasti

Jacks Blowhole Track

Délka a obtížnost: 3 km, 1 hodina, nenáročné

Více o treku

Surat-Cannibal Bay track

Délka a obtížnost: 10 km, 8 hodin, nenáročné

Více o treku

Rakiura Track

Délka a obtížnost: 32 km, 3 dny, středně náročné

Více o treku

Milford track

Délka a obtížnost: 54 km, 4 dny, středně náročné

Více o treku

Kde přespat

Cascade Creek Campsite

Více informací