Jižní ostrov: 13. úsek Nugget Point – Dunedin – Oamaru

Krátké představení

Druhé největší město na Jižním ostrově Dunedin si vás získá svou uvolněnou univerzitní atmosférou. Najdete zde nejen krásné památkově chráněné budovy, město je také plné nočních klubů a útulných kaváren. Směrem na sever se dostanete k městu Oamaru, které je proslulé koloniemi tučňáků. Jestli chcete roztomilé neobratné ptáky pozorovat, buďte klidní a trpěliví. Tučňáci jsou plaší, chovejte se proto opravdu tak, jako byste v místě ani nebyli. Ideální doba na pozorování je v noci.

Délka řízení

3 hodiny

Co neminout

Návštěvníky Dunedinu láká do města především jedna atrakce – procházka po nejstrmější ulici na světě Baldwin Street. Město ale nabízí i další zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Za zmínku stojí radnice Dunedin City Hall, katedrála sv. Pavla nebo miniatura tradičních čínských zahrad Chinese Garden. Falešný hrad Larnach Castle najdete nedaleko města na poloostrově Otago. Na severním cípu poloostrova je také Taiaroa Head Albatross Centre – jediné místo na světě, kde můžete pozorovat hnízdící albatrosy.

Směrem k městu Oamaru se zastavte u Moeraki Boulders. Jedná se o „kameny“ rozeseté na Koekohe Beach. Dejte však pozor, abyste místo navštívili během odlivu. Samotné město Oamaru je proslavené koloniemi tučňáků. Pozorovat zde můžete jak tučňáka žlutookého v Yellow eyed penguin colony, tak tučňáka nejmenšího v Blue Penguin Colony.

Treky v této oblasti

Tunnel Beach Track

Délka a obtížnost: 2 km, 1 hodina, nenáročné

Více o treku

Kde přespat

Glencoe Campsite

Více informací