Jižní ostrov: 5. úsek Marahau – St. Arnaud

Krátké představení

Po dvou hodinách řízení z Marahau se ocitnete v klidné oblasti, kterou spousta cestovatelů vynechává. Dělají však obrovskou chybu, protože národní park Nelson Lakes je jedním z nejpanenštějších regionů Nového Zélandu. Na své si zde přijdou ti, kteří nemají rádi davy turistů a raději upřednostní neokoukané výhledy a náročnější treky. Tato oblast je také skvělou volbou, pokud si chcete vyzkoušet přespání v novozélandské horské chatě. Národní park Nelson Lakes jich nabízí 20 a díky tomu, že nejsou profláknuté mezi turisty, bývají často i v sezoně dostupné. Příjemná je také jejich cena.

Jestliže chcete vidět něco opravdu unikátního, vyšlápněte si k Blue Lake, kde je údajně nejčistší voda na světě s viditelností až 80 metrů. Pomyslným centrem oblasti je malebné městečko Saint Arnaud, které leží na severním výběžku jezera Rotoiti. Zde si můžete vychutnat oběd či kávu, natankovat a nakoupit potraviny.

Délka řízení

2 hodiny 

Co neminout

Národní park Nelson Lakes je tvořený dvěma hlavními a zároveň největšími jezery, Rotoiti a Rotoroa. Jezero Rotoiti je snadno dostupné, na své si zde přijdou i rybáři. Okolo jezera vede několik treků. Jestliže Rotoiti nechcete obcházet celé, můžete využít služby vodního taxi, které jezdí až na jižní bod jezera.

Treky v této oblasti

Mt Arthur summit

Délka a obtížnost: 9 km, 4–5 hodin, náročný

Více o treku

Lake Rotoiti Circuit

Délka a obtížnost: 23–31 km, 7–10 hodin, středně náročné

Více o treku

Angelus Hut

Délka a obtížnost: min. 12 km, 2–3 dny, náročné

Více o treku

Whisky Falls

Délka a obtížnost: 11 km, 5 hodin, nenáročné

Více o treku

Blue Lake Hut

Délka a obtížnost: 4–5 dní, náročné

Více o treku

Kde přespat

Kerr Bay Campsite

Více informací