Jižní ostrov: 7. úsek Greymouth – Hokitika – Franz Josef – Fox Glacier

Krátké představení

Cestou na jih, ještě než se dostanete k Jižním Alpám, si udělejte přestávku ve městě Hokitika, které je proslavené procházkou podél specificky zbarvené, modrozelené řeky Hokitika River. Cílem tohoto úseku jsou dva dobře přístupné ledovce, ke kterým se na poměrně blízkou vzdálenost dostanete pěšky. Pokud si jejich krásu chcete užít ještě blíže, doporučujeme zaplatit let helikoptérou, která nejenže na ledovcích přistane, ale dopřeje vám i nezapomenutelné výhledy na Jižní Alpy a na nejvyšší horu Nového Zélandu Mount Cook (3724 m n. m.). Dostupné jsou i takzvané Glacier Tours, které vám umožní projít se přímo po ledovcích.

Délka řízení

2 hodiny řízení podél pobřeží West Coast

Co neminout

Hlavními body k navštívení, které oblast nabízí, jsou dva významné ledovce. Prvně narazíte na 12 kilometrů dlouhý Franz Josef Glacier, poté na menší Fox Glacier. Region je specifický tím, že oba ledovce leží v docházkové vzdálenosti od parkoviště, takže se k nim dostane téměř každý.

Poblíž Fox Glacier můžete navštívit Matheson Lake, ke kterému se také dostanete poměrně jednoduše. Jezero je skvělým místem pro milovníky fotografie, kteří chtějí zachytit majestátní Mount Cook v odrazu vody tmavého jezera.

Jestliže toužíte poznat kromě přírody i novozélandská zvířata, skvělou příležitost máte ve vesnici Okarito. V jejím okolí žijí ptáci kiwi, které můžete pozorovat v rámci speciálních Kiwi Tours.

Treky v této oblasti

Lake Matheson Walk

Délka a obtížnost: 2,6 km, 1–2 hodiny, nenáročný

Více o treku

Franz Josef Glacier Walk

Délka a obtížnost: 5,5 km, 1–2 hodiny

Více o treku

Roberts Point Track

Délka a obtížnost: 12 km, 5–6 hodin, středně náročný

Více o treku

Fox Glacier Walk

Délka a obtížnost: 2,6 km, 1 hodina, nenáročný

Více o treku

Okarito Walk

Délka a obtížnost: 1–10 km, 1–4 hodiny, nenáročný

Více o treku

Kde přespat

Okarito Campground

Více informací

Gillespies Beach Campsite

Více informací