Jižní ostrov: 3. úsek French Pass – Nelson – Motueka – Marahau

Krátké představení

V místě, které je přezdívané „Top of the South“, si na své přijdou především milovníci pláží a azurového moře. Přestože i na severu Jižního ostrova najdete zajímavé túry po horách, tento region je oblíbený právě díky jeho pobřeží. Oblast v okolí města Nelson je jednou z nejslunečnějších částí Nového Zélandu vůbec, při teplém počasí si zde můžete užít i osvěžující koupačku. Samotné město Nelson je druhým nejdéle obydleným městem Nového Zélandu a prvním na Jižním ostrově. Jedná se o poměrně velké město, kde najdete mimo jiné spoustu obchodů vhodných k doplnění zásob na cesty.

Dalším místem, kde cestou objevíte supermarkety a obchody, je zhruba 50 kilometrů vzdálená Motueka. Ta je pomyslnou bránou k národnímu parku Abel Tasman. V něm si můžete vychutnat několikadenní túru po pobřeží, nebo si jeho krásy užít z kajaku nebo výletní lodi.

Délka řízení

4 hodiny jízdy

Co neminout

Přístavní město Nelson je ideálním místem, kde můžete načerpat nefalšovanou městskou atmosféru. Svou náladou vám bude připomínat evropská města. Kromě útulných kaváren zde nevynechejte ani zahrady Queen’s Gardens. Uklidňující prostor je plný malebných květin a stromů, impozantních sousoší a malých rybníčků s kachnami. Ideální místo pro piknik! Pokud si po Evropě zastesknete ještě víc, vyrazte prozkoumat jednu z mála katedrál, které na Novém Zélandu uvidíte, a to Christ Church Cathedral postavenou v druhé polovině 19. století.

[adrotate group=”7″]

V národním parku Abel Tasman si můžete vybrat z několika možností jeho prozkoumávání. Nejoblíbenější z nich je pronájem kajaků, díky kterým se pohodlně dostanete do všech koutů oblasti včetně pláží s tím nejzlatějším pískem. O něco dražší je plavba výletní lodí. Pokud máte rádi chůzi, můžete projít i jednu z novozélandských Great Walks – Abel Tasman Coast Track je nenáročná, zhruba 60 kilometrů dlouhá jednosměrná túra, která se obvykle chodí 3 dny. Cestou zpět z treku můžete zvolit podobně dlouhý Inland Track, anebo si koupíte lístek na autobus nebo loď (tzv. water taxi). Krajina se v okolí tracku příliš nemění, proto procházku doporučujeme nakombinovat právě s výletem na kajacích. Všechny možnosti včetně rezervace atrakcí a ubytování doporučujeme prostudovat v informačním centru v Motuece.

Treky v této oblasti

Abel Tasman Coast Track

Délka a obtížnost: 60 km, 3–5 dní, nenáročné

Více o treku

Kde přespat

Marahau Beach Camp

Více informací