Jižní ostrov: 8. úsek Fox Glacier – Haast – Hawea – Wanaka

Krátké představení

Na cestu do města Wanaka si nezapomeňte nabít baterky do foťáků. Trasa přes průsmyk Haast je natolik scénická, že vás bude nutit neustále zastavovat a pohledy na hory tyčící se nad jezera zachycovat. Skvělým nápadem je také piknik přímo u pobřeží jednoho z jezer.

Pokud vám klidné vysedávání u vody nic neříká, můžete se vyřádit u vodních sportů, nebo vyrazit do okolních kopců. Jezera v okolí Wanaky jsou vhodná pro windsurfing, kitesurfing, ale i pro plavání nebo kajakování. V samotné Wanace nezapomeňte navštívit slavný strom, který roste přímo z hladiny jezera. Na mapách ho najdete pod názvem That Wanaka Tree a jde o jeden z nejfotografovanějších stromů na světě.

Délka řízení

3 hodiny řízení přes průsmyk Haast

Co neminout

Zastávkou, kterou během cesty do Wanaky nesmíte minout, jsou Blue Pools plné průzračně modré vody. Jedna z nejkrásnějších krátkých procházek v zemi nabízí dokonalé místo pro relaxaci, ti nejodvážnější mohou odpočinek vyměnit za adrenalin skokem do ledové vody.

[adrotate group=”7″]

Voda ovládá i další dvě místa, na která při cestě narazíte. Hawea Lake a Wanaka Lake jsou několik kilometrů dlouhá jezera obklopená scénickými horami, která mají ledovcový původ.

Treky v této oblasti

Copland Track

Délka a obtížnost: 18 km, 1–2 dny, středně náročné

Více o treku

Blue Pools Track

Délka a obtížnost: 1,5 km, 1 hodina, nenáročný

Více o treku

Breast Hill Track

Délka a obtížnost: 57 km, 2–3 dny, náročný

Více o treku

Mount Iron Track

Délka a obtížnost: 4,5 km, 2 hodiny, nenáročný

Více o treku

Roys Peak Track

Délka a obtížnost: 16 km, 5–6 hodin, náročný

Více o treku

Kde přespat

Wanaka TOP 10 Holiday Park

Více informací