Jižní ostrov: 2. úsek Blenheim – Picton – French Pass

Krátké představení

Druhý úsek nás provede regionem Marlborough, nacházejícím se na severovýchodním cípu Jižního ostrova. V Marlborough panuje příznivé slunečné klima, díky němuž vznikly rozsáhlé plochy vinic v zálivu Cloudy Bay kolem měst Blenheim a Renwick. Milovníci vína míří právě do těchto měst za ochutnávkou zde hojně pěstovaného Sauvignon Blanc nebo Pinot Noir.

Odlehlá severní část pobřeží Marlborough Sounds láká svými tichými zálivy, roztroušenými ostrůvky a klikatými poloostrovy. Hlavním centrem této oblasti je městečko Picton, odkud vyráží trajekty do hlavního města Wellington, představuje tak hlavní spojnici se Severním ostrovem. Ze severního členitého pobřeží mnoha poloostrůvků, výběžků a souostroví doporučujeme projet silnici vedoucí k místu zvanému French Pass. Lesnatý terén se nakonec promění v holé pastviny a nabídne výhledy do okolních zátok a na Tasmanovo moře.

Délka řízení

3 hodiny řízení po velmi klikaté silnici, závěrečný úsek je štěrkový

Co neminout

Přístavní město Picton je vstupní branou ze Severního ostrova. U přístavu je pěkný městský park, hned několik pěších tras a cyklostezek. Pokud se chcete protáhnout o něco víc, vyrazte do zátoky Queen Charlotte Sound. Můžete zde absolvovat plavbu lodí, nebo se vydat po Queen Charlotte Tracku, který je sjízdný i na kole. Štěrková cesta po hřebenech s nádhernými výhledy na tiché zálivy a roztroušené ostrůvky vaše auto může dál dovést hned na několik míst, kde stojí za zmínku French Pass nebo Titirangi.

[adrotate group=”7″]

Treky v této oblasti

Queen Charlotte Track

Délka a obtížnost: 70 km, 3–5 dní, středně těžký – možné i pro kolo

Více o treku

Kde přespat

French Pass Campsite

Více informací