Jazykové kurzy na Novém Zélandu

Chcete se naučit anglicky, procestovat Zéland a přitom poznat místní kulturu? Nebo chcete zlepšit svou angličtinu během pobytu na Zélandu či během working holiday? Prostřednictvím CZECHKiwis můžete studovat v novozélandských jazykových školách za speciální ceny pro krajany!

Pro koho je studium angličtiny na Zélandu vhodné?

Kurzy obecné angličtiny jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku a znalosti angličtiny, počínaje začátečníky až po pokročilé i ty, kteří chtějí složit zkoušky pro učitele angličtiny.

Study in NZ

Jaké kurzy angličtiny lze studovat?

Obecná angličtina

Kurzy obecné angličtiny jsou nejlepší volbou pro zlepšení angličtiny ve všech směrech. V kurzu si zlepšíte znalosti jazyka pro běžnou konverzaci v každodenním životě i použití jazyka v práci, vzdělávání či cestování.
Pro koho kurz vhodný: Pro všechny od začátečníků po pokročilé, jazyková škola vás zařadí do studijní skupiny, která odpovídá vaší současné úrovni angličtiny
Délka kurzu: Libovolná, již od 1 týdne
Intenzita kurzu: od 8h týdně až po 23h týdně

Business (obchodní) angličina

Kurz obchodní angličtiny je zaměřen na zlepšení použití jazyka v pracovním prostředí, důraz je kladen na praktické použití při obchodních schůzkách, pohovorech, obchodních a prezentačních dovednostech.
Pro koho kurz vhodný: Pro středně a více pokročilé
Délka kurzu: 5 týdnů a více
Intenzita kurzu: plný úvazek (20h nebo 23h týdně)

Příprava na certifikát IELTS

Internatinal English Language Testing System (IELTS) je zkouška, kterou prokážete svou úroveň angličtiny v případě, že chcete na Novém Zélandu studovat, pracovat nebo žádat o rezidenční víza. Kurz přípravy na IELTS vás na tuto zkoušku důkladně připraví ve všech směrech.
Pro koho kurz vhodný:
Pro středně a více pokročilé
Délka kurzu: 5 týdnů a více
Intenzita kurzu: plný úvazek (20h nebo 23h týdně)

Příprava na Cambridge zkoušky (FCE, CAE)

Zkoušky Cambridge jsou světově nejrozšířenějšími zkouškami úrovně angličtiny. Jsou akceptovány  zaměstnavateli, školami i úřady po celém světě.
Pro koho kurz vhodný: Pro středně pokročilé (FCE) a více pokročilé (CAE)
Délka kurzu: 10 týdnů a více
Intenzita kurzu: plný úvazek (20h nebo 23h týdně)

Jak poznám, kterou úroveň studovat?

Pokud si nejste jistí svou úrovní, škola ji snadno zjistí při vstupním testu a podle výsledku vás zařadí do vhodné studijní skupiny.

Pokud chcete studovat odbornou angličtinu (např. Business English) nebo přípravu na certifikát, vaši současnou úroveň angličtiny si ověříte prostřednictvím online testu ještě před zápisem ke studiu.

Budete tak mít jistotu, že daný kurz je pro vás vhodný a pomůže vám angličtinu zdokonalit.

Rozsah a délka studia

Studium jazyka může být na částečný nebo plný úvazek, kdekoliv mezi 8 – 25 h týdně.
U některých škol si můžete zvolit ranní / odpolední / večerní kurz. U studia na plný úvazek bývá studium pondělí – čtvrtek cca do 14h, v pátek většinou jen do 12h.

Školy kombinují povinnou výuku s odpoledními dobrovolnými aktivitami jako např. konverzační klub, výslovnost, jobs club, filmy, večerní social aktivity. Takže v anglicky mluvícím prostředí můžete být prakticky celý den včetně víkendů.

Minimální délka studia je u kurzů obecné angličtiny 1 týden. Můžete si tedy zaplatit jazykovou školu jen na týden nebo dva. Minimální doporučovaná doba kurzu je 4 týdny. Kurzy odborné angličtiny nebo příprava na certifikát mají pevně daný začátek i délku studia (např. 5 nebo 10 týdnů).

Study and play NZ

Work and study aneb práce při studiu

U studia máte možnost i pracovat na částečný úvazek. Pro tzv. Work and Study, je potřeba požádat o studentská víza a splnit několik podmínek:

 • studium jazyka musí být na plný úvazek, tj. min. 20h týdně
 • studium musí být alespoň na 14 týdnů
 • studium musí být u poskytovatele jazykových kurzů z kategorie 1 (to mimo vyšší kvalitu znamená i vyšší školné)

Pouze, když plníte všechny výše uvedené požadavky, máte možnost požádat o studijní víza s povolením pracovat na částečný úvazek.

Víza

Občané Česka a Slovenska mohou na Novém Zélandu studovat bez víz po dobu max. 13 týdnů. Pro studium nad 13 týdnů je nutné požádat o studijní víza.

Poznámka: Výše uvedené se netýká držitelů platných work and holiday víz, work víz, resident víz atd.

Jak jsme uvedli v sekci Work and study výše, při splnění určitých požadavků je možné získat studijní vízum s povolení pracovat na částečný úvazek.

O studijní víza se žádá elektronicky na webu imigračního. K žádosti je potřeba doložit potvrzení o zápisu do školy, potvrzení o zaplacených poplatcích a důkaz, že máte dostatek finančních prostředků na pobyt na Zélandu i na koupi zpáteční letenky.

Celkem 90% žádostí o víza je vyřízeno do 83 kalendářních dnů, většina je ale vyřízena dříve.

Studijní víza jsou udělována se začátkem platnosti měsíc před datem nástupu ke studiu a platí ještě měsíc po plánovaném ukončení studia.

Našim klientům zdarma posíláme informace, které jim pomohou připravit žádost o víza. Všichni studenti zvládli žádost vyplnit sami a naši studenti mají 100% úspěšnost schválení víz. Pro složitější případy spolupracujeme s českým imigračním poradcem.

Learning NZ

Kolik to stojí?

Ceny školného záleží na lokalitě, typu a délce studia. Přičemž platí, že s délkou studia klesá cena.
Ceny školného pro krajany začínají na 150 NZD týdně za studium na částečný úvazek (8h týdně) a cca od 230 NZD týdně za studium na plný úvazek (20h týdně).

Ke školnému je potřeba vždy připočíst poplatek za zápis (Enrollment fee) a za materiály (Material fee).

Celé studium je nutné zaplatit dopředu najednou (při studiu nad půl roku lze obvykle rozdělit do dvou plateb). Podle toho, na jak dlouho studium zaplatíte, škola vydá potvrzení o studiu, s kterým se následně žádá o studijní víza.

Samotná žádost o víza stojí 330 NZD (žádost z ČR/SK) / 310 NZD (žádost z NZ) a další podmínkou získání studijních víz je nutnost prokázat dostatek financí na dobu pobytu – 1250 NZD na měsíc (nebo 15 000 NZD na rok). K tomuto prokázání stačí doložit výpis z bankovního účtu nebo mít někoho, kdo se za vás financemi zaručí.

Tip: Pro naše studenty máme vyjednané s jazykovými školami speciální ceny pro krajany! Ušetříme vám tak tisíce Kč za studium. Balíček výhodné letenky od CZECHKiwis spolu s pojištěním pro studenty je samozřejmostí.

Sleva pro páry a skupiny

Většina jazykových škol nabízí slevu v případě, že se vás studiu zapíše více. Při zápisu více studentů se také snižuje nebo odpouští poplatek za zápis.

Výběr školy a lokality

Většina studentů vybírá školu podle lokality, ve které chtějí studovat. Některé školy nabízí možnost vyzkoušet studium ve více kampusech během jednoho studia – v takovém případě máte možnost vyzkoušet studium například v Aucklandu i Wellingtonu nebo Aucklandu i Christchurch.

Důležitým měřítkem hodnocení školy je její kategorie kvality, protože pouze u studia ve školách kategorie 1 je povoleno při studijních vízech i pracovat na částečný úvazek.

Při výběru školy také zvažte faktory jako počet studentů ve škole, kolik studentů je v jedné skupině, kolik učitelů má škola a zda se učitelé během výuky střídají. Každá škola má také jiný doprovodný program po škole, u jezera v Queenstownu si například nezasurfujete, v Aucklandu to zase budete mít daleko do hor. Důležitým faktorem výběru školy může být i atmosféra školy – někdo preferuje větší školu se spoustou studentů, jiný zase ocení rodinný přístup.

Tip: V CZECHKiwis známe osobně všechny školy, s kterými spolupracujeme, jejich atmosféru i styl výuky. Rádi doporučíme školu a studium na míru. Všechny spolupracující školy jsou kategorie 1 a u CZECHKiwis dostanete speciální slevu pro krajany.

Bungee New Zealand

Další otázky

Pokud se chcete o možnostech studia dozvědět více nebo poslat brožury jednotlivých škol, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře níže.

Proč jet studovat s CZECHKiwis.cz

 • Máme vyjednány speciální ceny u jazykových škol
 • V týmu máme certifikované vzdělávací poradce.
 • Všechny spolupracující školy jsme osobně navštívili a viděli, jak probíhá výuka.
 • S každým zájemcem projdeme požadavky na studium, pomůžeme s výběrem školy na míru a se zápisem ke studiu.
 • Zápisem do školy to nekončí, zůstáváme v kontaktu i v průběhu vašeho studia. Žijeme na Novém Zélandu, takže jsme jednoduše k zastižení!
 • Možnost platit za studium v Kč.
 • Výhodné balíčky studia spolu s letenkou a pojištěním.
 • Zašleme vám novozélandskou SIM kartu, abyste mohli být hned připojení a ve spojení s domovem.

Více informací a nabídka

Pokud máš zájem o nezávaznou kalkulaci a nebo získat více informací o studiu, kontaktuj nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Pro informace ohledně odborného studia (mimo studia angličtiny) nás kontaktuj zde.