Jak ušetřit na benzínu

Nový Zéland možná na mapě světa vypadá jako malá země, ale ve skutečnosti je 3,4x větší než Česká republika. Pokud cestujete po Zélandu autem, utratíte tak poměrně hodně peněz za benzín. Přinášíme proto pár tipů, jak ušetřit za nákup pohonných hmot.Cestovní pojištění Axa Assistance se slevou 50%

1. Nakupujte ve větších městech

Počítejte s tím, že kde je konkurence, tam jsou lepší ceny. Benzín proto nakoupíte za nižší ceny ve větších městech než v odlehlé vesničce, která má jedinou benzínovou pumpu v okruhu 50 kilometrů.

Zároveň také platí, že na okrajích větších měst je obvykle benzín levnější než v centrech, kde provozovatelé čerpacích stanic platí větší nájmy.

2. Využívejte AA Smartfuel

Členství ve Smartfuel vám umožňuje sbírat slevu 6 a více centů / litr za natankování v hodnotě 40 a více dolarů u čerpacích stanic BP a GAS. Slevu můžete uplatnit až na 50 litrů benzínu v rámci jednoho tankování. Slevu lze hned využít (redeem) nebo akumulovat (accumulate).

Jak se přihlásit ke SmartFuel

Pokud jste členy automobilové asociace AA, obdržíte žlutou kartu, která vám umožní členství v programu AA Smartfuel. Kartu stačí předložit při tankování u BP a GAS a požádat o využití slevy nebo její akumulaci.

Poznámka: Členství u AA vám dává přístup k jejich asistenční službě viz náš článek Nákup auta na Zélandu. Vzhledem k poměru cena / výkon jej určitě doporučujeme.

Pokud nejste členy AA, ke SmartFuel se můžete přihlásit v čerpacích stanicích BP či GAS nebo auto servisech AA. Nebo stačí vyzvednout kartu v jakémkoliv obchodě Countdown.

Kumulujte slevy, tankujte častěji a méně

Vyplatí se slevu sčítat a tankovat častěji za 40 dolarů, protože každým čerpáním v hodnotě od 40 dolarů získáte slevu minimálně 6 centů. Pokud totiž máte skoro prázdnou nádrž,  určitě není problém natankovat za 80 dolarů a získat slevu 6 centů. Za 2 tankování v hodnotě 80 NZD (2x 40) ale můžete získat slevu 12 centů. Takto nahromaděnou slevu můžete uplatnit do konce následujícího měsíce. Ideálně přijeďte slevu uplatnit s dostatečně hladovou nádrží, aby se do ní vešlo maximum z povolených 50 litrů.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

Využívejte akčních nabídek

Čerpací stanice BP často vypisují akce, v rámci kterých slevu zvyšují v konkrétní dny na 10 centů (často je to středa). Informace o těchto akcích je obvykle odesílána členům věrnostních programů na e-mail. Pokud to vaše plány dovolí, využívejte těchto akcí.

Sbírejte slevy u partnerů

Další slevy lze sbírat nákupem u partnerů SmartFuel. Jejich přehled naleznete na webu AA.

 

Jak sledovat výši slevy

Výši nahromaděné slevy a informaci o její expiraci můžete snadno sledovat například prostřednictvím mobilní aplikace pro iOS či Android.

3. Využívejte akcí v Countdown

Supermarkety Countdown občas vyhlašují časově omezené akce, během kterých za nákup nad konkrétní částku získáte kupón na slevu např. 40c / litr pohonných hmot. Slevy je aktuálně možné uplatnit u čerpacích stanic BP a GAS.

4. Používejte špiónskou aplikaci

Pokud chcete vždy nakupovat benzín za tu nejnižší cenu, používejte mobilní aplikaci Gaspy. Nabízí totiž přehled cen benzínu napříč Zélandem tak, jak informace doplňují její uživatelé. Najdete tak nejlevnější čerpací stanici poblíž vás. Pomůže vám také najít nejlevnější benzínku na vaší trase. 

Závěr

Užívejte si cestování po Zélandu za méně peněz s našimi tipy a hlavně, jezděte vlevo a bezpečně. Určitě se také neváhejte svěřit se svými dalšími tipy a zkušenostmi v diskuzi pod článkem.