Objevte Nový Zéland prostřednictvím 14 instagramových účtů

Každý skalní fanoušek trilogií Pán prstenů a Hobit sní o cestování v „Zemi dlouhého bílého oblaku“, jak se z maorštiny do češtiny překládá název Nového Zélandu – Aotearoa. Jak se ale rozhodnout, na která místa nakonec zavítat? Na Novém Zélandu je ohromné množství krásných míst a času k cestování je povětšinou málo. Mnohdy kvanta barvitých slov nahradí jedna fotografie, která zachytí atmosféru místa.

Vyberte si z 14 instagramových účtů, které zachycují Nový Zéland z různých úhlů – očima místních, profesionálů, ale i běžných objevitelů tohoto souostroví. Využijte síly instagramových hashtagů a svůj vysněný tip si prohlédněte dopředu z klidu domova.

A pokud se vám v dohledné době nezadaří vyrazit campervanem po stezkách Nového Zélandu, můžete jej projet alespoň prostřednictvím obrázků více či méně známých a krásných míst na Instagramu.

Zahraniční účty

Zahraničních účtů, které opěvují krásy souostroví Aotearoa, existuje nepřeberné množství. Na většině z nich najdete sesbírané fotky od cestovatelů a profi fotografů, které jsou tagované jménem účtu. Vybrali jsme i účty bez převzatých fotek od místních a profesionálních fotografů.

@purenewzealand

S více než 783 000 sledujících se jedná o největší instagramový účet s fotkami z Nového Zélandu. Sami o sobě říkají, že jsou Official Tourism NZ account. Ačkoliv se jedná o repostované fotky cestovatelů po souostroví, je tady kladen důraz na kvalitu vybraných fotek. Zabrána jsou tak známá místa, jako například Mount Cook, Auckland, Piha Beach, Milford Sound, ale z méně obvyklých úhlů.

purenewzealand
Foto: Instagram @purenewzealand

@travelnewzealand

Další z velkých účtů (196 000 sledujících) s repostovanými fotkami z Nového Zélandu. Na tomto účtu nás baví, že výběr je kvalitní a nesoustředí se pouze na fotky krajin. Objevíte tady i místní faunu a tipy na dobré jídlo, jakým je například slavný Fergburger v Queenstownu. Ani v případě scenérií se nemusíte bát, že přijdete o sled nejprofláknutějších míst na souostroví.

travelnewzealand
Foto: Instagram @travelnewzealand

@destinationnz

Hledáte typické záběry na známá místa na Novém Zélandu? Pak se inspirujte fotkami na účtu @destinationnz. Sám název napovídá, že fotky vás provedou od severu na jih a zase zpátky. Civilizaci na nich nehledejte, ale lidé v krajině se na fotkách objevit mohou.

destinationnz
Foto: Instagram @destinationnz

@nzgeo

Jeden z instagramových účtů, který se na Nový Zéland nedívá pouze jako na zemi plnou přírodních krás. Pomocí fotek se snaží oslavovat různorodost této země nádherná místa k navštívení, krušné počasí, zvěř v divoké přírodě, maorskou kulturu, ale i běžný den místních obyvatel.

nzgeo
Foto: Instagram @nzgeo

 

@brentpurcell.nz

Profesionální fotograf Brent si přezdívá LightChaser Kiwi a skutečně, na jeho fotkách je tato nádherná země zachycena ve všech světelných rovinách při západu, východu slunce i během dne. Mezi feedy tak nechybí mlžné opary probouzející se přírody, zlatavý západ sluníčka ani noční hvězdná obloha.

brentpurcell
Foto: Instagram @brentpurcell

@rachstewartnz

Rach Stewart není pouze profesionální fotografkou, ale miluje rovněž psaní. Proto i její feedy z Nového Zélandu vypraví příběh a dýchají atmosférou. Zajímavé je ladění fotek do něžných růžových tónů v kontrastu s bělostí sněhových pokrývek hor. Přestože nejvíce fotek je s horskou tematikou (Taranaki, Tongariro, Mount Cook), najdete tu i tipy na skrytá pobřeží Nového Zélandu.

rachstewartz
Foto: Instagram @rachstweartz

@shaun_jeffers

Jako profesionální fotograf se Shaun Jeffers dostane s foťákem i do míst, kde běžný turista fotit nesmí. Díky Jeffersovi si tak projdete Waitamo Caves a spatříte svítící červíky přímo na svém monitoru. Nebo propátráte Hobitín v časech, kdy sem nezabrousí ani noha. Mnoho fotek je tak pořízeno při a po západu slunce. Mimochodem, Shaun Jeffers získal ocenění za nejlepšího krajinného fotografa NZ v roce 2016.

shaunjeffers
Foto: Instagram @shaunjeffers

@mrlesterchan

Ačkoliv Lester Chan má méně followerů než profíci výše, jeho fotky přináší zase jiný pohled na Nový Zéland. V jeho feedech převažují místa ze Severního ostrova a nebojí se zařazovat fotografie Aucklandu, kde jako fotograf působí. Z fotek vyzařuje hravost, kterou umocňují veselé a výrazné barvy zlatavá a ostře zelená. Své momentky Lester zachycuje Canonem.

lesterchan
Foto: Instagram @lesterchan

@allblacks

Instragramový účet pro všechny fanoušky rugby, novozélandského národního sportu. Feedy oficiálního účtu týmu All Blacs ukazují zákulisí i samotné zápasy slavného rugby týmu.

allblacks
Foto: Instagram @allblacks

České účty

Najít český účet, který by přiblížil krásy Nového Zélandu ve fotografii, je oříšek. Čeští cestovatelé obvykle nesetrvávají na jednom místě, a proto se často budete muset k fotografiím z Nového Zélandu chvíli prokousávat. Nebude to ale příliš velká oběť, protože i jejich fotky z dalších destinací rozhodně stojí za shlédnutí. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na náš účet.

@gabiinwanderland

Od roku 2014, kdy si Gabča koupila jednosměrnou letenku do Dublinu, je tato vášnivá fotografka spolu s manželem neustále na cestách. Po získání Working holiday víz strávili celý rok 2017 na Novém Zélandu. Ve feedech tak zachycuje sebe, manžela, ale i více či méně známá místa tohoto souostroví. Kýče tu nehledejte, fotky mají jemné barevné tóny s převážně přírodní tematikou.

gabiinwanderland
Foto: Instagram @gabiinwanderland

@withthebagonmyback

I Jana Ščamburová si chtěla splnit svůj cestovatelský sen a navštívit Nový Zéland. Svou pouť na jižní polokouli pojala jako mimo jiné i jako dobrovolničení přes mezinárodní portál HelpX. Na fotkách zachycuje své výlety po Novém Zélandu. Najdete tady všechna známá místa od Mount Cooku po sopku Taranaki. Na fotkách převažuje příroda a někde vykoukne červená hlava Janči.

withthebagonmyback
Foto: Instagram @withthebagonmyback

@ondersustik

Fotograf Ondra Šustík nejraději zpoza hledáčku zachycuje přírodu. V roce 2017 se v rámci programu Working holiday vydal prozkoumávat krásy Nového Zélandu. Mezi jeho feedy najdete i detaily ze života a práce profesionálního fotografa.

Pláž
Foto: Instagram @ondersustik

@onthenomadjourney

Hanka miluje životní styl digitálních nomádů, a tak její cestovatelské srdce zavítalo až na Nový Zéland. Na iPhone SE a gopro5 zachycuje krajinu a zvířata Severního i Jižního ostrova. V jejich feedech objevíte tipy na treky, ale i méně známá místa na pobřeží a plážích Zélandu.

onthenomadjourney
Foto; Instagram @onthenomadjourney

@czechkiwis

Nemůžeme vynechat náš účet, který je pro všechny Čechy i Slováky, kteří se chystají vycestovat na Nový Zéland nebo zde dlouhodobě žijí. Mezi feedy naleznete jak krajinky, tak realitu všedních novozélandských dní jako například stěhování celého domu na náklaďáku.

czechkiwis
Foto: Instagram @czechkiwis

Existuje nepřeberné množství instagramových účtů s fotkami Nového Zélandu a rozhodně by stálo za to jich zmínit více. Ale věřte, že ani ta nejlepší fotografie nedokáže dokonale vyjádřit reálnou krásu Nového Zélandu. Nezbývá vám proto nic jiného než přiletět a přesvědčit se na vlastní oči.

| Chci nabídku na letenky na míru |

Máte další tipy na novozélandské účty, které stojí za sledování? Přidejte je dole v komentářích.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

 Hanka Šormová během prosince 2017 a ledna 2018 projela oba největší ostrovy NZ odshora dolů a zase zpátky nahoru. Spolu s kamarády cestovali neplánovaně a pro výběr navštívených míst se často inspirovali právě na Instagramu. Hanka je digitální nomádka a na svých cestách píše články pro klienty a samozřejmě na vlastní blog Na nomádské stezce. Ve volném čase natáčí a stříhá videa pro YT kanál Cestuj na pohodu a bez nervů, kde objevíte i 10 videí z Nového Zélandu.