Formulář žádosti o WHS Nový Zéland

Podívejte se na podrobný návod, jak na žádost o Working holiday víza. Seznámení s formulářem žádosti  předem vám dá obrovskou výhodu. Budete vědět, co a kde vyplnit a co naopak můžete vynechat. Získáte tak drahocenné minuty, které můžete potřebovat. Stále platí, že víza získá pouze 1200 nejrychlejších a nelze se úplně spolehnout, že se pro českou kvótu zopakuje scénář ze Slovenska, kde jejich sto míst letos nezmizelo v řádu minut.

Samotné vyplnění žádosti není nijak obtížné, ale abychom vás hodili aspoň trochu do klidu, posíláme jednotlivé stránky žádosti tak, jak ji uvidíte v den D. Pokud nepošlete odkaz dále, ostatní, kteří nejsou přihlášeni k odběru CZECHKiwis novinek, jej neuvidí. Jdeme na to:

Pokud ještě nejste registrovaní na webu imigračního, udělejte to na tomto odkazu. Při registraci nepoužívejte diakritiku.

Upozornění: Trénování na spuštění kvóty tak, že vyplňujete žádost za jinou zemi a následně ji odešlete, může být považováno za poskytnutí nepravdivých informací. Vaše následná žádost o working holiday víza tak může být z tohoto důvodu zamítnuta.

Na tomto odkazu se následně přihlašte se pod uživatelským jménem a klikněte u Online Services application – Working holiday Schemes.

V dalším kroku vyberete Českou republiku (po otevření kvoty bude označená tmavě modře s nápisem OPEN). Nyní můžete vidět, jak žádost vypadá u některé země, která má víza otevřená celoročně, např. Německo (Germany).

Následně klik na Apply now

Nyní se vám otevře samotná žádost o WHS víza – má 4 sekce, mezi kterými můžete přecházet. Doporučujeme však vyplňovat postupně a hlavně jednotlivé sekce po vyplnění ukládat (SAVE)!

Tip: Pro urychlení vyplňujte pouze povinná pole označená červeným vykřičníkem

Sekce PERSONAL

Tato sekce má několik stránek: Personal details a Identification musí být vyplněny, Occupation Details je dobrovolná (není potřeba ji při žádosti vyplňovat).

Stránka Personal Details

Zde vyplňte své jméno a příjmení bez diakritiky (tato políčka budou automaticky vyplněná dle jména, které jste zadali u registrace). Jméno musí být shodné s vaším cestovním pasem. Další povinné položky jsou označené červeným vykřičníkem

whs jmeno

Pozor – pokud jste v době žádosti již na Novém Zélandu, musíte uvést novozélandskou adresu (klidně přechodnou, kde zrovna jste). Jakmile vyplníte a uložíte, vyskočí vám automaticky nová stránka „Visa Details“, kde vyplníte datum, kdy jste vstoupili na Zéland, na jaká víza a kdy expirují:

Stránka Identification

Zde vyplníte své pasové údaje plus údaje z druhého dokladu totožnosti.

Jako další doklad totožnosti (Second Form of Identification – Identification type) můžete použít řidičský průkaz (Driving licence), Rodný list (Birth Certificate) nebo občanský průkaz (National ID)

Výběr druhého dokladu viz printscreen:

Sekce HEALTH

V této sekci vyplníte své zdravotní údaje. Pokud některou z uvedených nemocí z dotazníku trpíte,  popíšete detaily nemoci do příslušného pole.

Pokud jste v posledních 5 letech byli v součtu déle než 3 měsíce v zemi, která není na tomto seznamu zemí s nízkým výskytem tuberkulózy, budete muset imigračnímu dodat rentgen hrudníku. To však jen za předpokladu, že se vám podaří zaplatit a dostat do kvoty. Na dodání rentgenu budete mít cca 15 dní od odeslání žádosti, o procesu, kde rentgen udělat a jak jej poslat, vás informujeme ve správný čas.

Se

Sekce CHARACTER

V této sekci odpovězte na dotazy ohledně vašeho charakteru, zda jste byli v minulosti trestně stíháni nebo zda vás někdy deportovali z nějaké země. Odpovídejte pravdivě, asi nemusíme zmiňovat, že ideální odpověď na všechny otázky této sekce je “No”.

Sekce Working holiday specific

V této sekci zodpovíte dotazy k working holiday, musíte potvrdit, že splňujete podmínky – tj. že vám v minulosti nebyla udělena WHS víza, že máte dostatek finančních prostředků (4200 ND) plus finance na koupi letenky ze Zélandu.

Také zde vyplníte, kdy plánujete na Nový Zéland přiletět. Toto je jen orientační termín a nikdo nebude kontrolovat, zda skutečně přiletíte v tento den. Datum ale slouží imigračnímu pro kontrolu platnosti cestovního pasu – pas musí být platný min. 15 měsíců od plánovaného data vstupu do země a tyto dvě informace v žádosti se musí shodovat!

Pozor – pokud již jste na Novém Zélandu a vyplnili jste již Visa specific stránku, datum vstupu do země se v této sekci neobjeví.

Pokud jste vyplnili všechny požadované údaje, sekce budou zatržené modře a objeví se tlačítko Proceed to Submit your Application:

Pozor: Pokud trénujete nanečisto, žádost o víza neodesílejte!

V dalším kroku je potřeba zaškrtnout všechny podmínky na znamení toho, že souhlasíte:

Po potvrzení na tlačítko SUBMIT se zobrazí potvrzení. Pozor, to neznamená, že je hotovo. Právě naopak! Abyste si zajistili místo v žádosti o WHS víza, musíte žádost zaplatit – na nic a nikoho nečekejte a klikněte na PAY NOW:

V dalších krocích vás to již povede k platbě – vyplníte jméno plátce, které je uvedené na platební kartě (nemusí se shodovat s žadatelem o víza) a po potvrzení na OK vás to zavede k platební bráně.

Pozor: Pokud trénujete nanečisto, žádost o víza určitě neodesílejte a už vůbec neplaťte!

Pokud se vám podaří zaplatit, máte prakticky vyhráno! Imigrační Nového Zélandu posoudí každou přijatou žádost a pokud se jim nebude něco zdát nebo budou chtít doložit důkazy o tom, co jste vyplnili, tak se sami ozvou. Po úspěšné žádosti kontrolujte pravidelně email (včetně spamové schránky).

Pokud je Tvá žádost o working holiday víza schválená, dostaneš emailem potvrzení, že status Tvé žádosti o víza byl změněn. Můžeš se přihlásit do svého profilu na imigračním a zkontrolovat svůj status – pokud vidíš „eVisa“, máš vše schváleno a můžeš slavit.

A co dál?

Za 14 dní očekávej ve schránce další email s tipy, jak žádost urychlit a také odpověď na nejčastější dotazy.

Mezitím se můžeš připojit do naší Facebookové skupiny Nový Zéland Working holiday 2022, kde skvělá komunita lidí, kteří už na Zélandu jsou nebo svou cestu plánují stejně jako ty :)

Nezapomeň stáhnout appku CZECHKiwis do svého mobilu, ať máš všechny informace vždy při ruce!