Cestování v bublině aneb plán Zélandu na záchranu turistického sektoru

APRÍL

Tržby generované turismem jsou významnou složkou novozélandské ekonomiky. Není proto překvapením, že novozélandská vláda dnes jako první na světě spolu s Tourism New Zealand představila nový způsob cestování, který umožní velmi brzy opět otevřít hranice Nového Zélandu turistům. Zároveň ochrání místní obyvatele před COVID-19.

“V momentě, kdy turisté přistanou na Novém Zélandu, jejich cesta na letišti povede do izolovaných šaten, kde budou doslova vlisováni do speciálně vyvinutých bublin ne náhodou připomínajících “zorbingové” koule,” uvedla Linda Honey, ředitelka inovační sekce v Tourism New Zealand. Novinka byla dnes demonstrována před zraky zástupců vybraných novozélandských i zahraničních médií. Na jejich četné dotazy Linda Honey ujišťovala, že “Koule mají všechny vývody, které člověk pro běžný život potřebuje, včetně filtrace vzduchu prostřednictvím nano-filtrů.”

Na vývoji prototypů spolupracoval s Tourism New Zealand novozélandský výrobce zorbingových koulí Zorb NZ. “Jednalo se o velmi inspirativní spolupráci, celý tým je nadšený, jak spojeních našich dvou firem skvěle fungovalo a přispělo k dosažení společného cíle,” říká Jeff Cheek, ze Zorb NZ.

Standardní bubliny budou mít klasický tvar zorbingové koule a budou transparentní. Za příplatek ovšem mohou cestovatelé získat luxusnější koule v designu připomínajícím vybrané hrdiny z Pána Prstenu.

Cestování v kouli se samozřejmě musí přizpůsobit celá turistická infrastruktura. Novozélandská vláda proto dnes schválila rozpočet ve výši 10 miliard dolarů pro vytvoření “zorbigových” tras napříč celým Zélandem. Polovina výše uvedeného rozpočtu půjde provozovatelům atrakcí, aby je mohli přizpůsobit. S projektovými přípravami již dle našich informací začala nejpopulárnější NZ atrakce: Hobitín.