Aussie & Kiwi film fest ONLINE: Kultura protinožců ožije u vás doma

Sedmý ročník filmové přehlídky Aussie & Kiwi Film Fest z druhé strany zeměkoule se přesouvá do online světa. Vaše pohodlná cesta do Austrálie a na Nový Zéland v době, kdy obě země mají zavřené hranice. Navzdory lockdownu můžete sledovat od 19. do 29. listopadu v online kině DAFilms.cz devět filmových zaoceánských hitů a přenést si Aussie a Kiwi atmosféru domů. Překonejte 16 000 kilometrů během pár kliků, bez bariér a bezpečně pro vaše zdraví – odkudkoli v České republice. Filmy bude možné sledovat na webu www.dafilms.cz. Cena jedné vstupenky je 90 korun.

Novozélandský GUNS AKIMBO je „žánrovka“ pro milovníky počítačových her, scifi nebo Harryho Pottera – pardon, Daniela Radcliffa. Ten, coby, Miles Lee Harris, ztvárnil v akčním snímku nýmanda, kterého opustila přítelkyně, a tak je zalezlý ve svém kutlochu a programuje PC hry. Po nečekané návštěvě je přinucen ke hře o svůj život v reálném světě.

Další herecká star, Australan Hugo Weaving, se v Aussie & Kiwi online festivalovém menu objeví ve dvou skvělých snímcích: psychologické drama SRDCE A KOSTI přináší aktuální globální téma migrace – fotoreportér Daniel připravuje výstavu z válečných zón. Vyhledá ho jihosúdánský uprchlík Sebastian a naléhá, aby nevystavoval snímky z masakru jeho vesnice… příběh reflektuje současnou Austrálii a otázku zodpovědnosti za své činy ve válce i v míru…

Kdo zná příběh nejslavnějšího australského zbojníka Neda Kellyho, jakéhosi australského Jánošíka, určitě si nenechá ujít nové zpracování jeho příběhu pod názvem PRAVDIVÝ PŘÍBĚH NEDA KELLYHO A JEHO BANDY. Přináší originální interpretaci zbojníkova života a ne každému se může zamlouvat – kdo ale filmovou výstřednost přijme, může být potěšen něčím netradičním.

Best of Aussie & Kiwi

V roli policisty, který si rád obléká ženské šaty, budete Weavinga (agent Smith z Matrixu) milovat po boku Kate Winslet a Liama Hermswortha ve filmu ŠVADLENA.

V čase, kdy je nejdůležitější dodržet pravidlo sociálního distancování, vás pobaví MALÁ SMRT, originální komedie o sexu, lásce, vztazích a tajných tužbách spořádaných obyvatel poklidnéhopředměstí Sydney.

Skvostný australský western SWEET COUNTRY o násilí a rasismu zadřených hluboko pod kůži patří k „must see“ posledních let.

Vygooglíte je jako „Blondini Gang“ – bojující za práva zvířat: tři náhodní mladí psanci se v ukradeném Mini Cooperu ženou napříč Novým Zélandem za ztracenou láskou. Road movie PORK PIE zahájila v roce 2018 Aussie & Kiwi Film Fest a vyprodanému kinu Lucerna nabídla nejen virtuální cestu po fascinující krajině země „Kiwis“, ale i několik témat k zamyšlení.

V best of výběru nemohl chybět obrazově velkolepý dokument AZUROVÁ, který ukazuje v souvislostech dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů: věděli jste, že Evropané pouštějí na pláže a do oceánů každoročně 66 tisíc popelářských vozů (500 000 tun) plastového odpadu? Oceán je místem, odkud život na naší planetě vzešel a dnes má zásadní vliv na klimatické podmínky celé planety Země.

ZÁPADNÍ VÍTR: DJALUŮV ODKAZ je pro milovníky původní aboriginské kultury v Austrálii. Dokumentarista Ben Strunin se dostal do blízkosti jednoho z „šamanů“, který své rodině předává mystické vědění Dreamtime. Jak se původní komunity vyrovnávají s kolonizací, která probíhá už
několik staletí? Ztrácí se původní kultura, nebo ji lze držet při životě prostřednictvím kultury západní?

Připojte se k události na  Facebooku  a sdílejte s přáteli Aussie & Kiwi filmový svátek roku!

Spolu to zvládneme – všemu navzdory!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.