Aktuální informace: Nový Zéland

Aktualizováno: 14. února 2021 08:35 CZ času

Vstup na Nový Zéland

 • Hranice Nového Zélandu jsou pro turisty, držitele working holiday a studentských víz stále zavřené.
 • Termín otevření hranic Nového Zélandu pro výše uvedené cestovatele zatím nebyl stanoven.
 • Držitelé working holiday víz se na nás stále obrací s dotazy ohledně osudu jejích víz. Musejí je totiž aktivovat příletem na Zéland nejpozději do roku od obdržení. Zároveň nemohou dle aktuálních pravidel o víza žádat v dalším roce (lze je získat jen 1x za život).
  V tuto chvíli nepadlo žádné rozhodnutí, jak bude novozélandská vláda postupovat v případě držitelů, kteří by případně neměli možnost svá víza aktivovat z důvodu uzavřených hranic Nového Zélandu. Není tak jasné zda bude termín pro vstup držitelů víz na Zéland prodloužen nebo zda alespoň získají možnost ucházet se o vízum v dalších letech.
 • Vláda NZ rozhodla, že nová česká kvóta pro working holiday 2021, která se měla otevřít v březnu 2021, nebude otevřena. Toto rozhodnutí se týká všech zemí, které mají stanovenou kvótu a kde plánované otevření bylo do března 2021 včetně. Naději tak mají občané Slovenska, kteří o otevření v loňském roce přišli.
 • Cestovatelé, kteří mají možnost stále na Zéland cestovat (například občané a permanent rezidenti) si pro přílety od 3. listopadu 2020 musejí rezervovat místo v karanténním zařízení. V opačném případě nemohou na Zéland cestovat.
 • Vláda NZ 20. prosince 2020 rozhodla o prodloužení WHS víz těch, kteří jsou již na Novém Zélandu o 6 měsíců. Jejich víza, která se blíží konci, tak již nebudou transferována na SSE víza jak tomu bylo před tímto rozhodnutím.

Pro detailnější informace navštivte web Immigration New Zealand.

Chcete být okamžitě informováni o dalším vývoji? Stáhněte si naší mobilní aplikaci a obdržíte automatické notifikace do svého mobilu.

Odlety z Nového Zélandu

| Akční letenky z NZ |

 • I nadále vám rádi pomůžeme s rezervací letenky zpět do Evropy.
 • Nabídku omezujeme pouze na letecké společnosti, u kterých jsou příznivé podmínky přebookování či změny letenky a kde na základě předchozích zkušeností nebývá problém s nalezení alternativních řešení v případě zrušených letů.
 • Hlídáme stav vašich letů a v případě zrušení nebo změny vás kontaktujeme a pomůžeme s nalezením alternativního řešení.
 • Nejpopulárnějšími variantami cesty zpět do Evropy jsou aktuálně s leteckými společnostmi Qatar Airways, Emirates a Singapore Airlines. Některé z letů (zejména Qatar Airways) mají technické mezipřistání v Austrálii, pro které je vyžadováno vyplnění Australia Travel Declaration nejpozději 72 hodin před odletem.
 • Pozor, pro cesty přes Austrálii (mezipřistání i tranzity) je od 22. ledna 2021 vyžadován negativní COVID-19 PCR test, týká se to i letů Qatar Airways s mezipřistáním v Austrálii.
 • Pro cesty z Nového Zélandu přes Dubai již také není potřeba dokládat negativní COVID-19 test, Emirates je tak přestali vyžadovat a Dubai je otevřený pro turisty (možnost stopoveru).
 • Test nevyžadují aktuálně pro odlety z NZ ani Singapore Airlines, ovšem vyhněte se stopoverům.

| Najít letenku |

Situace na Novém Zélandu

Celý Nový Zéland je v Alert level 1, který představuje prakticky návrat k běžnému životu. Primárně stav 1 spočívá jen v doporučení nosit roušky ve veřejné dopravě a v místech s větší koncentrací lidí a držet od sebe rozestupy.

Auckland se o půlnoci z 14. na 15. února přesouvá do Alert Level 3, zbytek země do Alert Level 2. Změna je vyhlášená na 3 dny a bude přehodnocována vždy po 24 hodinách. Důvodem je identifikace 3 případů komunitního přenosu v aucklandské čtvrti Papatoetoe. Opatření je spíšepreventivního charakteru s cílem získat čas pro další analýzu a ujistit se, že pozitivních případů nebude identifikováno více.

Pro více informací o Alert Levels navštivte oficiální web NZ vlády.

Angličtina zdarma až na 12 týdnů! Jsi aktuálně na Novém Zélandu, chceš si zlepšit angličtinu a jsi držitelem jednoho z typu víz Partner of a New Zealander Work Visa nebo Partner of New Zealander Visitor Visa? Nyní máš možnost získat grant pro bezplatné studium až na 12 týdnů v jedné z nejlepších jazykových škol v Aucklandu a Wellingtonu. Pro kompletní podmínky grantu nám napiš na studium@czechkiwis.cz.

Jsi na Zélandu, ale nesplňuješ podmínky? V CZECHKiwis stále nabízíme skvělé ceny studia v Aucklandu, Wellingtonu, Queenstown a Christchurch.