Aktuální informace: Nový Zéland

Vstup na Nový Zéland

  • Hranice Nového Zélandu jsou pro turisty, držitele working holiday a studentských víz stále zavřené.
  • Termín otevření hranic Nového Zélandu pro výše uvedené cestovatele byl oznámen na 30. dubna 2022. Ovšem očekává se další upřesnění a že cestovatelé budou moci vstupovat na NZ postupně ve vlnách. Cestovatelé budou muset být plně očkovaní a strávit určitý čas v domáci izolaci.
  • Držitelé working holiday víz se na nás stále obrací s dotazy ohledně osudu jejích víz. Musejí je totiž aktivovat příletem na Zéland nejpozději do roku od obdržení. Zároveň nemohou dle aktuálních pravidel o víza žádat v dalším roce (lze je získat jen 1x za život).
    V tuto chvíli nepadlo žádné rozhodnutí, jak bude novozélandská vláda postupovat v případě držitelů, kteří by případně neměli možnost svá víza aktivovat z důvodu uzavřených hranic Nového Zélandu. Není tak jasné zda bude termín pro vstup držitelů víz na Zéland prodloužen nebo zda alespoň získají možnost ucházet se o vízum v dalších letech.
  • Vláda NZ rozhodla, že program working holiday pro ČR bude dočasně pozastaven.
  • Cestovatelé, kteří mají aktuálně možnost stále na Zéland cestovat (například občané a permanent rezidenti) si pro přílety musejí rezervovat místo v karanténním zařízení. V opačném případě nemohou na Zéland cestovat.

Pro detailnější informace navštivte web Immigration New Zealand.