Koronavirus: Informace pro cestovatele na Zéland

UPDATE: Zrušené lety Air New Zealand mezi NZ a Šanghají od 1. do 29. března 2020 propsány do rezervačního systému. Všichni cestovatelé s letenkou CZECHKiwis mají v mailu náhradní řešení.

Nový Zéland od 2. února 2020 nepřijímá cestovatele, kteří přilétají z kontinentální Číny nebo přes ní po tomto datu transitovali. Do konce února zrušili lety do kontinentální Číny také Lufthansa, Swiss a Austrian. Air New Zealand zrušil lety mezi Šanghají a Aucklandem až do 29. března 2020.

Pro nejaktuálnější informace si stáhněte do mobilu CZECHKiwis mobilní aplikaci. Uživatelům aplikace zasíláme notifikace v momentě, kdy jsou k dispozici nové informace. Aplikace je k dispozici pro Android i Apple (iOS) telefony.

Omezení vstupu na NZ pro cestovatele, kteří byli v Číně

NZ nevpustí na své území cestovatelé, kteří do země po 2. únoru 2020 cestují z Číny nebo v Číně po tomto datu pobývali či přes ní tranzitovali.

Opatření platí po dobu 14 dní a bude každých 48 hodin přehodnocováno. Výše uvedené opatření se netýká NZ permanent residentů a NZ občanů a jejich nejbližší rodiny. Ti se mohou na NZ z Číny vrátit, budou však muset po dobu 14 dní zůstat v izolaci.

Oficiální sdělení a jeho aktualizované verze můžete sledovat na webu novozélandského imigračního úřadu.

Zrušené lety Lufthansa / Swiss / Austrian Airlines do kontinentální Číny

Letecké společnosti Lufhansa / Swiss a Austrian Airline právě zrušili lety do kontinentální Číny až do 29. února 2019. Linek do Hongkongu se opatření netýká. Cestující s letenkou od CZECHKiwis, kterých se tato změna dotkla již byli kontaktováni s návrhy alternativního řešení.

Zrušené lety Air New Zealand do Šanghaje

Air New Zealand oznámil zrušení letů mezi Šanghají a Aucklandem až do 29. března 2020. Naši cestovatelé cestující mají dotčené lety rezervované jen na letenkách Lufthansa / Swiss a Austrian Airlines.

Cestovatelé s CZECHKiwis letenkou, kteří měli lety s Air New Zealand přes Šanghaj absolvovat do 29. února 2020 již mají zajištěné alternativní lety.

Dnes večer Air New Zealand propsal do rezervačního systému také zrušení letu mezi Auckandem a Šanghají v termínech 1. – 29. březnem 2020.  Všichni cestovatelé s letenkou od CZECHkiwis mají v tuto chvíli v mailboxu nabídku alternativních řešení.