Cestování, práce a život na Novém Zélandu

WWOOF: Zažijte Nový Zéland očima místních

Chcete poznat, jak žijí Novozélanďané, zdokonalit svou angličtinu a ještě k tomu bydlet zdarma? Vyzkoušejte WWOOF. Základním principem je práce u hostitelské rodiny, za což budete odměněni nejen střechou nad hlavou a stravou, ale hlavně zajímavými zážitky a vzpomínkami na celý život.


Zpáteční letenky z Vídně do Aucklandu za 18 900 Kč!

Novozélandské léto je v plném proudu a můžete si jej užít za pouhých 18 900 Kč. Nabízíme vám akční  ZPÁTEČNÍ letenky Air China z Vídně do Aucklandu. Aktuálně jsou dostupné i termíny pro odlety v únoru a březnu 2019. 

Te Mata Peak

Kalendář sezonních prací na Novém Zélandu

Kdy a do jaké oblasti se vydat za sezonní prací v zemědělství? Díky našemu kalendáři sezonních prací v zemědělství si můžete předem naplánovat klidně celý rok!


Poleť na Working holiday na Nový Zéland!

Blíží se otevření nové kvóty pro Working holiday víza na Nový Zéland! Pro všechny zájemce jsme připravili sérii návodů a tipů, jak víza získat. Rozšířené návody pošleme všem uživatelům přihlášeným k odběru aktualit.

co si sbalit do letadla

PF 2019

Rok 2018 je u konce a pro CZECHKiwis byl mimořádně úspěšný. Řadě z vás jsme letos pomohli uskutečnit sen procestovat Nový Zéland a měli jsme štěstí na samé pohodové cestovateli, se kterými byla radost spolupracovat.  Děkujeme! Přejeme vám, aby váš vstup do nového roku byl ve stejně pohodové atmosféře, jako zachycuje fotka a aby vás ani hlava příliš nebolela. Těšíme se, že se s námi podělíte o vaše novozélanské zážitky v roce 2019.


Vánoce naruby aneb jak se slaví Vánoce na Novém Zélandu

Pokud přiletíte na Nový Zéland na Vánoce, pravděpodobně zažijete kulturní šok. Vánoce u protinožců jsou totiž tak trochu naruby. Není to ale nic nepříjemného, ba naopak, je to unikátní. Asi vás ale zaskočí, že zde nezažijete klasickou vánoční náladu. Patrně vám bude chybět sníh, vůně cukroví, svařeného vína a v pozadí hrající pohádky. Vynahradíte si to však tím, že se vyhnete českému vánočnímu stresu a strávíte vánoční svátky na pláži za krásného letního počasí.


Nový Zéland kamerou Jirky Drápalíka

Jirka Drápalík cestuje po Zélandu a vytváří úžasná motivační videa pro všechny, kteří si ještě nenaplánovali své novozélandské dobrodružství. Pojďte na video výlet ke Catherdral Cove nebo do Spirits Bay. V tomto článku vám budeme postupně přidávat Jirkovu další tvorbu. 


Průvodce oblastí Glenorchy – rájem na zemi ukrytým v horách za Queenstown

Vesnička Glenorchy leží usazená v údolí mezi horami na hranici přírodních parků Mount Aspiring a Fiordland severozápadně od Queenstown. Místní krajina se zasněženými vrcholy hor, sklánějícími se ze všech stran nad nejzazším cípem tyrkysového jezera Wakatipu, pohltí každého, kdo touží po úniku do nespoutané přírody, rybaření, horské cyklistice, kajakingu a pěších trecích.