10 míst, kam vyrazit v Aucklandu a okolí

Auckland je rušnou metropolí, kde žije každý třetí obyvatel Nového Zélandu. Pro mnohé cestovatele se stává vstupní branou do země ptáka kivi a pyšní se statutem jednoho z nejlepších měst pro život na světě. Velký podíl na tom má množství parků, přilehlé pláže a ostrovy, kam může turista i místní uniknout od shonu a připadat si rázem jako na dovolené.

Tereza Papoušková pro vás připravila fotoreportáž, prostřednictvím které vám představí 10 míst, která doporučuje v Aucklandu navštívit.

1. One Tree Hill

One Tree Hill. Autor: Tereza Papoušková

Park, kterému dominuje vrcholek s překrásným výhledem na celý Auckland a přilehlé přístavy. Na své tu přijdou milovníci zvířat, protože po parku se potulují stovky rozverných oveček. Pokud máte chuť zdržet se déle, vezměte si sirky a něco dobrého na gril, který tu můžete bezplatně využít. 

2. Devonport

Pohled na Devonport z Mount Victoria, v dáli ostrov Rangitoto. Autor: CZECHKiwis.cz

Dříve přístavní městečko vzdálené pár minut plavby trajektem z centra je jeho naprostým protipólem. Lidé přestanou pospíchat a životní rytmus se tu výrazně zpomalí. Užít si můžete procházku na místní kopce vulkanického původu (Mount Victoria) nebo se zastavit v místních kavárnách či restauracích s milou obsluhou.

3.  Přístav

Auckland
Přístav v Auklandu. Autor: CZECHKiwis.cz

Až se budete vracet z trajektu zpět do Aucklandu, nenechte si ujít procházku přístavem Viaduct Harbour od námořního muzea dále. Jedná se o oblíbenou destinaci, kam si vyrazit posedět s přáteli na drink, nebo jen pozorovat lodní provoz a život kolem. Pokud vám vyhládne, na konci čtvrti narazíte na rybí trh s občerstvením Oceanz Seafood, kde servírují zaručeně čerstvé a šťavnaté Fish&Chips.

4. Mission Bay

Mission Bay. Autor: Tereza Papoušková.

Krásná pláž s promenádou, spoustou restaurací, kaváren a výhledem na ostrov Rangitoto. Jedná se o populární letovisko, ve kterém to vždy žije. Můžete zde podniknout i velké množství sportovních aktivit, například si půjčit kajak nebo si zacvičit na workoutovém hřišti.

5. Takapuna Beach

Takapuna Beach. Autor: Tereza Papoušková

Oblíbená městská pláž se nachází na North Shore, dostanete se tam však pohodlně autobusem z centra. Vydáte-li se po pláži přes útes co nejdále, nepotkáte ani živáčka. V klidu si tak můžete vydechnout a užít si samoty. Pokud vám bude chybět městský ruch, stačí vyrazit do přilehlých ulic, které lemuje velké množství barů, kaváren, restaurací a obchodů. Každou neděli se zde konají oblíbené trhy.

6. Rangitoto Island

Pohled ze sopky Rangitoto. Autor: Tereza Papoušková.

Neobydlený ostrov vulkanického původu je široký pouhých 5,5 km, přesto na něm najdete několik pěších tras vedoucích na tamní vrchol. Na ostrov se dostanete trajektem vyplouvajícím z přístavu v centru města. Při procházce delší trasou, na které zřídkakdy někoho potkáte, na chvíli zapomenete, že rušné velkoměsto je od vás, co by kamenem dohodil. Na ostrově můžete prozkoumat i několik lávových jeskyní, nezapomeňte si proto vzít baterku.

7. Zoo

Aucklandská zoo. Autor: Tereza Papoušková.

Než se vydáte do té pravé zélandské divočiny, můžete se seznámit se zástupci (nejen zdejší) fauny v městské zoo. I když na první pohled působí rozlehle, její prohlídka vám zabere maximálně tři hodiny. Potkáte tu přes sto živočišných druhů, mezi nimiž nechybí ani symbol Nového Zélandu – nelétavý pták kivi.

 

 

 

 

 

8. Botanická zahrada

Zahrada s tisíci druhy rostlin není pouze pro znalce flóry, na 64 hektarech se jednoduše zrelaxujete a užijete si kratší i delší procházky. Příjemnou atmosféru zahrad můžete užívat o něco déle a užít si zde piknik, či navštívit místní kavárnu.

9. Mount Eden

Pohled z Mount Eden. Autor: CZECHKiwis.cz

Maungawhau neboli Mount Eden je sopka s vrcholem ve výšce 196 metrů nad mořem, která vybuchla před 28 000 lety. Majestátní kráter má hloubku 50 metrů a působí velmi záhadně. Bohužel se k jeho středu nelze dostat, a tak samotný kráter můžete obdivovat pouze zvrchu. Z vrcholu se vám naskytne výhled na celý Auckland.

10. Muriwai Beach

Muriwai Beach. Autor: Tereza Papoušková.

Nedaleko od Aucklandu na západním pobřeží se nachází oblíbená pláž surfařů s černým pískem Muriwai, na které každoročně od srpna do března hnízdí kolonie terejů australských. Z vyvýšeného místa můžete pozorovat až na 1200 párů těchto mořských ptáků usazených na nedalekých skalních ostrůvcích.

Tip CZECHKiwis: Polohu míst spolu s dalšími najdete v Mapě zajímavých míst na našich stránkách. Přidejte do mapky i svá oblíbená místa!

O autorce:
Tereza pochází z Kutné Hory a ráda se věnuje focení, natáčení a stříhání videí z jejího života a z Nového Zélandu, kam na rok odcestovala na podzim 2017. Svou tvorbu zveřejňuje pravidelně na blogu papouskovatereza97.wixsite.com/roknazelandu a na svém youtubovém kanálu